یادداشت و مقاله یادداشت و مقاله

«حق انتقال توسعه» موجب حفظ باغ‌ها و بناهای ارزشمند یزد می‌شود
«حق انتقال توسعه» موجب حفظ باغ‌ها و بناهای ارزشمند یزد می‌شود
محسن عباسی هرفته گفت: حق انتقال توسعه می‌تواند تعادلی میان توسعه و حفاظت یک بنا یا باغ ارزشمند برقرار کند و در قالب آن بسته اعتباری اقتصادی به مالک داده می‌شود تا در جاهای دیگر شهر هزینه کند. محسن عباسی هرفته در...
مشارکت شهروندان مهمترین ابزار مدیریت شهری موفق
مشارکت شهروندان مهمترین ابزار مدیریت شهری موفق
مشارکت، مبنا و معرف اصلی و جزیی از حقوق و وظایف شهروندی است که می‌تواند به گونه‌های مختلف تحقق یابد. در اواخر دهه ۱۹۶۰ نقش مشارکت در توسعه جوامع در کانون توجه برنامه‌ریزان قرار گرفت و مدل‌های مختلفی برای آن ارائه شد. از دیدگاه جامعه‌شناسی،...
مواد شيميايي زراعي
مواد شيميايي زراعي
اهداف 1. شناخت اهميت علامت N.P.K ( کودهاي ماکرو، ازت ـ فسفات ـ پتاس) بر روي بسته هاي کود 2. شناخت خطرات خاص همراه با آفت کش ها و اهميت استفاده حفاظت فردي مناسب 3. انتخاب يک استراتژي مناسب در مواجهه با حوادث مربوط به مواد شيميايي زراعي ...
مشاركت شهروندي رويكردي جديد در تغيير جايگاه مديريت شهري (با تأكيد بر تجارب جهاني)
مشاركت شهروندي رويكردي جديد در تغيير جايگاه مديريت شهري (با تأكيد بر تجارب جهاني)
چكيده شهر، شهروند و مديريت شهري به عنوان مفاهيمي هستند كه ارتباط بسيار تنگاتنگ و نزديكي با يكديگر دارند. چرا كه شهر فضاي سكونت با كاربرد و وي‍ژگي خاص خود را تداعي مي كند. شهروندان به عنوان ساكنان اين فضا تلقي مي شوند و شهروندي...
بررسی تأثیر نقش مدیران بر رفتار کارکنـان به عنوان متغیر میانجی با ارباب رجوع
بررسی تأثیر نقش مدیران بر رفتار کارکنـان به عنوان متغیر میانجی با ارباب رجوع
تکریم ارباب رجوع، اصل محوري سازمان‌ها بوده و جذب و راضی نگه داشتن آن‌ها از خدمات روز به روز دشوارتر می‌شود...

اخبــار اخبــار

شهردار شهر میراث جهانی یزد: تعامل مدیریت شهری یزد با مجموعه دستگاه قضا در استان بسیار خوب و سازنده است

شهردار شهر میراث جهانی یزد با اشاره به تعامل خوب مجموعه مدیریت شهری یزد با دستگاه قضا در استان، خواستار افزایش این تعامل به صورت علمی و فنی شد.

آغاز کلاس های بازآموزی قوانین راهنمایی و رانندگی ویژه کارکنان ادارات دولتی

سرپرست مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد از برگزاری کلاس های بازآموزی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ویژه کارکنان ادارات دولتی در تابستان خبر داد.

بازنگری نحوه دریافت مالیات از تراکنش‌های کارت‌خوان اصناف

عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه اصناف طی دو سال گذشته با مشکلات اقتصادی فراوانی روبه‌رو بودند، گفت: لازم است نحوه دریافت مالیات از تراکنش‌های کارت‌خوان اصناف بازنگری شود.

واگذاری اراضی شهرک‌های مشاغل یزد با هماهنگی اصناف

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد با اشاره به اقدامات شهرداری برای خروج مشاغل مزاحم شهری از نقاط مسکونی این شهر، گفت: واگذاری اراضی شهرک‌های مشاغل با هماهنگی اصناف انجام می‌شود.

اهتمام شهرداری یزد برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای خلاف

معاون شهرسازی و معماری شهردار یزد با تاکید بر اهتمام شهرداری برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای خلاف در این کلان‌شهر، گفت: در صورت بروز تخلف توسط هر یک از عوامل اجرایی ساختمان، بلافاصله پس از ارائه گزارش تخلف توسط مهندس ناظر، از ادامه انجام عملیات ساختمانی جلوگیری خواهد شد.

تدوین بسته‌های تشویقی برای حضور سرمایه‌گذاران در یزد

رئیس سازمان امور مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری شهرداری یزد از تدوین بسته‌های تشویقی برای حضور سرمایه‌گذاران در مناطق کمتربرخوردار این کلان‌شهر خبر داد.

پیکر شهید زارعی در یزد تشییع شد

مراسم تشییع پیکر مامور نیروی انتظامی که در درگیری با اشرار و سوداگران مرگ به درجه رفیع شهادت نائل آمد بود صبح امروز برگزار شد.

تحقق شعار سال و اجرای سند تحول و تعالی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضا در یزد است

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی از سوی دادگستری یزد گفت: تحقق شعار سال و اجرای سند تحول و تعالی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضا در یزد است.

رئیس دادگاه عمومی شهرستان مروست معرفی شد

رئیس دادگاه عمومی شهرستان مروست با حضور معاون قضایی کل دادگستری استان یزد معارفه شد.

استاندار یزد: طرحی جهت خوانش کتب حوزه دفاع مقدس ارائه شود

استاندار یزد با اشاره به اهمیت ترویج و تبلیغ کتاب‌های تألیف شده در حوزه دفاع مقدس گفت: طرحی در خصوص ترویج کتاب‌های تألیف شده در حوزه ایثار و شهادت ارائه شود تا کتاب‌ها توسط آحاد جامعه خوانده شود.
نمایش 1 - 10 از 524 نتیجه
آیتم در هر صفحه 10
از 53