اجرای طرح «شوق رویش» جوانان هلال احمر در یزد

اجرای طرح «شوق رویش» جوانان هلال احمر در یزد


معاون امور جوانان هلال احمر استان یزد گفت:در طرح شوق رویش کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی متناسب با شرایط اقلیمی و نیاز استان در بخشهای امداد و کمک‌های اولیه، مهارت‌های قبل از ازدواج و زندگی، برگزار می‌شود.

«سید جواد میرحسینی» در یزد اظهار کرد: طرح شوق رویش با عنوان جوانی، فراغت، پویایی، در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، در تابستان امسال برگزار می‌شود.

وی با بیان این که این طرح، با رویکرد آگاه‌سازی و توانمندسازی و افزایش نشاط اجتماعی، با تشکیل پایگاه‌های فرهنگی آموزشی در مراکز امور جوانان استان اجرا می‌شود، افزود: حضور نوجوانان و جوانان در این پایگاه‌ها، زمینه مناسبی را برای مشارکت این عزیزان در عرصه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، بشردوستانه و عام‌المنفعه فراهم می‌سازد.

میرحسینی افزود: در قالب این طرح، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی متناسب با شرایط اقلیمی و نیاز استان در بخشهای امداد و کمک‌های اولیه، مهارت‌های قبل از ازدواج، مهارت‌های زندگی، مهارت‌های کارآفرینی و کسب‌و کار برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای  طرح شوق رویش، حضور نوجوانان و جوانان در طرح اوقات و فراغت و آشنایی آن‌ها با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر، جذب نوجوانان و جوانان و آموزش دوره‌های مهارت‌های داوطلبی و کمک‌های اولیه جهت همکاری آنها در انجام فعالیت‌های بشردوستانه و عام المنفعه، کمک به سالم‌سازی محیط جامعه از ناهنجاری‌های ناشی از بیکاری و سرگردانی جوانان و نوجوانان، کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه، توانمندسازی اعضا در زمینه کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی، شکوفایی رشد و تعمیق باورهای دینی و اخلاقی است.