احداث فضای سبز پارک جدیدالاحداث باد و سایه

احداث فضای سبز پارک جدیدالاحداث باد و سایه


احداث فضای سبز پارک جدیدالاحداث باد و سایه

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با اشاره به احداث پارک های جدیدالاحداث در نقاط مختلف سطح شهر، گفت: توسعه فضای سبز شهری و ایجاد پارک های محله ای امکان برخورداری بیشتر شهروندان از فضای سبز را فراهم آورده و کمبود فضای سبز را تا حد امکان مرتفع می کند.

 سید علیرضا رسولی اظهار داشت: پارک جدیدالاحداث باد و سایه واقع در منطقه سه، در مساحتی بالغ بر سه و نیم هکتار با کاشت انواع گونه های گیاهی مثمر و غیر مثمر و سازگار با اقلیم آب و هوایی یزد طراحی و احداث شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با بیان اینکه در ایجاد فضای سبز پارک باد و سایه از طراحی خلاقانه بهره گرفته شده، گفت: به منظور توسعه فضای سبز، پارک باد و سایه پس از طراحی، با کاشت ترکیبی از انواع گونه های گیاهی از جمله نارون چتری و معمولی، توت نرک، زیتون تلخ، زیتون مثمر، زبان گنجشک، اقاقیا پیوندی، سنجد شیرین، انار، آلوچه قرمز، زرشک، پالم، یاس هلندی، طاسی، نسترن، هفت رنگ، گل محمدی، به ژاپنی و ... احداث شد.

وی افزود: جهت آبیاری فضای سبز جدیدالاحداث پارک مذکور با استفاده از لوله گذاری به طول ۷۰۰ متر لوله ۶۳ و ۲۲۰۰ متر لوله گذاری قطره ای و از مخزن آب خام استفاده گردیده است.