ارزش‌های فرهنگی یزد به مسافران نوروزی معرفی شود

ارزش‌های فرهنگی یزد به مسافران نوروزی معرفی شود


نایب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد گفت: با توجه به حضور مسافران نوروزی در استان، باید در راستای هرچه بهتر معرفی ارزش‌های فرهنگی و دینی یزد بهره ببریم.

 

آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی، نایب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد، ۳ فروردین ماه در دیدار نوروزی ابوالقاسم محی‌الدینی، شهردار یزد با وی با اشاره به حضور مسافران نوروزی در شهر یزد اظهار کرد: با کنترل بیماری کرونا،‌ زمینه شروع مسافرت‌ها فراهم شده است.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات خوبی که در برنامه‌های امسال شهرداری صورت گرفته توجه به موضوع بسیار مهم خانواده است و در اکثریت برنامه‌ها این موضوع لحاظ شده است.

نایب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد ادامه داد: موضوع خانواده در دین مبین اسلام از اهمیت و جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و باید تلاش شود برنامه‌های فرهنگی بیشتری در راستای تقویت کانون خانواده در جامعه انجام شود.

مدرسی به ارزش‌های فرهنگی یزد اشاره کرد و افزود: لازم است که شهرداری یزد تمام توان خود را برای معرفی ارزش‌های ناب یزد به مسافران نوروزی به کار گیرد و ارزش‌ها و فرهنگ دینی و مذهبی یزد را به تمامی مسافران معرفی کنند. 

وی ادامه داد: ایام نوروز و حضور مسافران نوروزی در یزد فرصت بسیار خوبی است که بتوان فرهنگ و ارزش‌های دینی یزد را به دیگران معرفی کنیم و باید تلاش کنیم از این ظرفیت بهترین استفاده را ببریم.

ابوالقاسم محی‌الدینی، شهردار یزد نیز در این نشست با اشاره به اینکه شهرداری یزد برای ایام نوروز مراسم‌های شاد و متنوعی در نقاط مختلف شهر برگزار می‌کند اظهار کرد: این اقدامات در قالب نوروزگاه‌ها و در طول ایام نوروز برای شهروندان و مسافران نوروزی برگزار می‌شود.

وی افزود: تاکنون استقبال از این برنامه‌ها قابل توجه بوده و نکته بسیار مهم در این مراسم‌ها، حضور شهروندان یزدی به صورت خانوادگی در جشن‌ها و برنامه‌ها است.

شهردار یزد بیان کرد: در تمام برنامه‌ها تلاش بر این بوده که مسافران نوروزی و شهروندان یزد را با ارزش‌های فرهنگی و دینی یزد آشنا کنیم و زمینه انتقال این ارز‌ش‌ها به دیگر هموطنانمان را فراهم کنیم.

محی‌الدینی در پایان بیان کرد: مجموعه فعالیت‌های شهرداری در بخش‌های مختلف شهر در حال انجام است و تمام تلاشمان بر این است که رضایت کاملی از مسافران و شهروندان داشته باشیم.