استاندار: ستاد تسهیل و رفع موانع پیش روی شرکت‌های دانش بنیان در یزد تشکیل می‌شود

استاندار: ستاد تسهیل و رفع موانع پیش روی شرکت‌های دانش بنیان در یزد تشکیل می‌شود


استاندار یزد گفت: به زودی ستاد تسهیل و رفع موانع پیش روی شرکت های دانش بنیان در استان تشکیل و مسائل و مشکلات شرکت های فعال در این بخش بررسی و رفع خواهد شد.

مهران فاطمی در حاشیه نشست های بررسی و حل مصداقی مسائل و مشکلات سه شرکت دانش بنیان که در محل پارک علم و فناوری یزد برگزار شد، بخش مهمی از شعار سال ۱۴۰۱ را مربوط به حوزه دانش بنیان دانست و گفت: تحقق شعارهای سال امری تشریفاتی نیست بلکه باید با نگاه واقعی و اصیل به موضوعات شعار سال نگریست و موانع احتمالی احصاء و تمام امکانات و منابع برای تحقق این سیاستگذاری در سطح استان، بسیج شود.

وی از عزم جدی استان جهت احصاء مسائل و مشکلات پیش روی شرکت های دانش بنیان و برگزاری جلسات هم اندیشی و حتی موردی با فعالین این بخش خبرداد و اظهارداشت: امروز نیز در راستای شناسایی و حل مسائل و مشکلات موجود در مسیر فعالیت سه شرکت دانش بنیان استان که دستاوردهای بسیار ارزشمندی در طی سالیان گذشته داشتند، جلساتی برگزار و در لحظه مسائل و دغدغه های آن ها پیگیری شد.

استاندار یزد با بیان اینکه به زودی ستاد تسهیل و رفع موانع پیش روی شرکت های دانش بنیان تشکیل و جلسات آن به صورت ماهیانه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: دبیری این ستاد برعهده پارک علم و فناوری است و مسئولین این مجموعه باید به صورت مصداقی مسائل و مشکلات هر یک از شرکت های پارک را شناسایی و در جلسات این ستاد ارائه دهند تا با حل این مسائل، شاهد رونق شرکت های دانش بنیان و توسعه و تقویت آن ها در فضای اقتصادی، علمی و فناوری استان باشیم‌.

فاطمی در ادامه به موضوعات مطرح شده در خصوص طرح جامع پارک علم و فناوری یزد و نبود فضای کافی برای استقرار شرکت های جدید در فضای فعلی اشاره و تصریح کرد: بر اساس تفاهم صورت گرفته طرح مصوب پارک علم و فناوری به عنوان مبنای عمل قرار گرفته و مسائل مربوطه، با همکاری پارک علم و فناوری و شرکت شهرک های صنعتی دنبال می شود.

استاندار یزد افزود: جهت حل موقتی مشکل استقرار شرکت های دانش بنیان می توان در قالب تفاهم ها و تعامل هایی از فضاهای بلا استفاده و مناسب دانشگاه ها استفاده کرد.

وی در ادامه نسبت به پیگیری مسائل مربوط به پهنه علم و فناوری استان؛ جهت حل دغدغه های موجود در زمینه استقرار شرکت ها، قول مساعد داد.

فاطمی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه اساس هر کاری، با فرهنگسازی و تغییر اندیشه ها و نگرش ها شروع می شود، گفت: پیشرفت و موفقیت در حوزه دانش بنیان در گرو تبدیل گفتمان دانش بنیان به گفتمان غالب در استان و کشور و تبیین و توجیه همه ارکان و مولفه هادر خصوص شعار سال است.

استاندار یزد با بیان اینکه با تبیین لزوم حرکت در مسیر تحقق شعار سال، شاهد هم افزایی در حرکت در این مسیر خواهیم بود ، اظهارداشت: بدون تردید نقش روابط عمومی ها، رسانه ها و فعالین این عرصه در تبیین واقعی شعار سال و فرهنگسازی، بسترسازی و جریان سازی در این راستا، بسیار مهم و اساسی است.