استاندار یزد از تدوین برنامه ای برای توسعه استان در تراز مردم خبر داد

استاندار یزد از تدوین برنامه ای برای توسعه استان در تراز مردم خبر داد


استاندار یزد با بیان اینکه در سال گذشته برای نخستین بار برنامه تحولی برای استان تدوین شد گفت: این برنامه با مشارکت ۴۰۰ نفر از نخبگان و برگزیدگان و همراهی دستگاه‌ها در سال‌جاری اجرا می‌شود.

 

مهران فاطمی با تبریک عید نوروز و سال جدید به عموم مردم مومن و انقلابی به ویژه خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و کادر سلامت افزود: امید است با انجام این برنامه تحولی و اهتمام و جدیت دستگاه‌ها بتوانیم یزد را به آن قله مطلوب و تراز شایسته مردمان خوب این دیار برسانیم.

وی در ادامه به درگذشت بزرگان و شخصیت‌هایی همچون مرحوم آیت الله علاقه بند، دکتر غلامحسین دشتی، رئیس شورای اسلامی شهر یزد، سردار مهدوی نژاد، فرمانده اسبق سپاه الغدیر و فوتی‌های کرونایی استان در سال ۱۴۰۰ اشاره و برای آنها از درگاه خداوند متعال مغفرت، رحمت و رضوان الهی مسئلت کرد.

استاندار یزد به حضور پر رنگ مردم و حماسه آفرینی‌های آنها در مناسبت‌ها و مقاطع زمانی مختلف سال ۱۴۰۰ اشاره و خاطرنشان کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری، به رغم همه مشکلات، تخریب ها و فشارهای رسانه ای دشمنان، چشمگیر و قابل ستایش بود.

فاطمی با قدردانی از زحمات کادر بهداشت و درمان استان و مشارکت مردم در امر واکسیناسیون اظهار کرد:  ۹۴ درصد مردم استان یزد دز اول، قریب به ۹۰ درصد دز دوم و نزدیک به ۴۰ درصد دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به نام سال "تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" گفت: عمل به شعار سال یک تکلیف شرعی و قانونی است و همه دستگاه‌ها و کارگروه های مرتبط با عزمی راسخ در جهت حمایت از تولید و مانع زدایی از مسیر تولید تلاش کردند، با این همه مسیر طولانی تا رسیدن استان صنعتی و معدنی یزد به نقطه مطلوب متصور برای آن وجود دارد.

استاندار یزد در ادامه با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌های گردشگری، سلامت و کشاورزی انجام شده  تصریح کرد: به رغم همه اقدامات انجام شده در حوزه های مذکور، اما همچنان مسیر طولانی را باید برای رسیدن به نقطه مطلوب طی کنیم.

فاطمی با اشاره به سفر رئیس جمهوری به استان  در نیمه دوم سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در طول ۴۳ سال گذشته طی سه ماه پس از سفر رئیس جمهور به استان هزار میلیارد تومان اعتبار نقدی به استان وارد و در پروژه های نیمه‌تمام مصوب سفر رئیس جمهور هزینه شد.

وی با اشاره به تصویب اجرای ۸۰ کیلومتر از خط دوم انتقال آب اضافه کرد: در راستای شیرین سازی آب دریا و انتقال آب دریا به استان نیز اقدامات ارزنده‌ای توسط آب منطقه‌ای استان، آب و فاضلاب استان، نمایندگان مردم در مجلس، نماینده ولی فقیه و سایر دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.