استاندار یزد: اشتغال در استان با اولویت نیروهای بومی ایجاد شود

استاندار یزد: اشتغال در استان با اولویت نیروهای بومی ایجاد شود


استاندار یزد با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال در استان با اولویت اشتغال‌زایی برای نیروهای بومی و کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان و بانوان باشد گفت: همه دستگاه باید رصد، پایش و مراقبت بر حفظ و استمرار مشاغل ایجاد شده داشته باشند.

مهران فاطمی در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان یزد اشتغال را یکی از مسائل و دغدغه‌های جدی خانواده‌ها و جامعه دانست و اظهار داشت: تعهدات شغلی تعیین شده برای دستگاه‌های استان در سال 1401 باید واقعی و هدفمند بوده و منجر به ایجاد اشتغال و تولید درآمد برای جامعه هدف شود.

وی با بیان اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی در استان باید در راستای کاهش آسیب‌های حوزه اشتغال و تقویت ظرفیت‌های تعریف شده در استان باشد، گفت: اشتغالزایی در استان باید بومی و ناظر بر سیاست کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و بیکاری بانوان استان باشد.

استاندار یزد در ادامه بر بازبینی و بروزرسانی اعداد و ارقام تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان در سال 1401 به منظور واقعی کردن آمار تعیین شده؛ ظرف یک هفته تاکید کرد.

فاطمی با اشاره به ضرورت تهیه برش شهرستانی برنامه اشتغال استان در سال جاری، خاطرنشان کرد: در این راستا باید ظرف 10 روز آینده جلسهای با محوریت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور فرمانداران برگزار و ضمن تبیین برنامه‌های استان در حوزه ایجاد اشتغال، علاوه بر تعهد دستگاهی؛ تعهد شهرستانی برای ایجاد اشتغال در شهرستان‌ها، اخذ شود.

وی در ادامه خطاب به مدیران دستگاه‌های حاضر در نشست گفت: یکی از وظایف همه دستگاه به ویژه در حوزه اشتغال باید رصد، پایش و مراقبت بر حفظ و استمرار مشاغل ایجاد شده باشد لذا باید توجه خاصی به این مهم شود.

استاندار یزد یکی از دغدغه‌های شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها را کمبود فضای استقرار آن‌ها دانست و تصریح کرد: جهت حل موقتی مشکل استقرار شرکت‌های دانش بنیان باید در قالب تفاهم‌ها و تعامل‌هایی از فضاهای بلا استفاده و مناسب دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های مربوطه استفاده کرد.

وی با اشاره به برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستاهای شهرستان میبد گفت: جلساتی بین فرماندار و مجری طرح جهت اجرای پروژه‌های هدفمند برگزار شود.