استاندار یزد: جایگاه واقعی روابط‌عمومی‌ها در تمام ادارات ‌به رسمیت شناخته شود

استاندار یزد: جایگاه واقعی روابط‌عمومی‌ها در تمام ادارات ‌به رسمیت شناخته شود


استاندار یزد با اشاره به مسائل و مشکلات مطرح شده در حوزه روابط‌عمومی‌های استان گفت: جایگاه واقعی روابط‌عمومی‌ها در تمام ادارات استان به رسمیت شناخته شود.

مهران فاطمی در نشست شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد با اشاره به مطالبی در ارتباط با حساسیت فعالیت روابط‌عمومی‌ها اظهار داشت: روابط عمومی ها با توجه به ویژگی کاری خود به صورت 24 ساعته درگیر مسائل حوزه کاری خود هستند.

وی تصریح کرد: این موضوع که جایگاه روابط‌عمومی در سازمان باید به چه صورت باشد از اهمیت بسیاری برخوردار است و اگر این نکته کلیدی را حل نکنیم،‌ مشکلات روابط‌عمومی‌ها همچنان ادامه پیدا می‌کند.

فاطمی خاطرنشان کرد: جایگاه روابط‌عمومی در یک سازمان شاید به لحاظ ساختاری دچار یک سری تفاوت‌هایی باشد اما در واقع روابط‌عمومی‌ها جایگاه مشاوره و معاونت آن نهاد یا سازمان را دارد و اگر در ذهن مدیر مجموعه جایگاهی غیر از مشاوره و معاون وجود داشته باشد مسئله اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی دچار مشکل می‌شود و نخستین ضربه را مدیر و پس از آن سازمان و جامعه خسارت می‌بینند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: هر زمانی که نگاهم در حوزه اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی با مدیر روابط‌عمومی تعارض پیدا می‌کند،‌ نظر مدیر روابط عمومی مجموعه را مقدم بر نظر خودم می‌دانم چرا که یک کار تخصصی است و همانگونه که در سایر حوزه‌ها از نظرات تخصصی بهره می‌گیریم،‌ روابط‌عمومی و رسانه هم یک کار تخصصی و بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه در این زمینه چند اقدام می‌توان انجام داد گفت: مفاد آیین نامه این اقدام را باید مشخص کرد و به تمام دستگاه‌ها ابلاغ می‌کنیم که جایگاه و رتبه روابط‌عمومی به رسمیت شناخته شود و در تمام دستگاه‌ها به این جایگاه توجه لازم صورت پذیرد.

فاطمی گفت: نکات مطرح شده در این نشست در نخستین نشست شورای اداری توسط نماینده‌ای از شورای روابط‌عمومی‌های استان یزد مطرح شود و به شخصه هم در این زمینه تاکیدات لازم را ارائه می‌کنم.

استاندار یزد با بیان اینکه مسئله اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی در شاخص‌های ارزیابی پایان سال مدیران حتما لحاظ شود و به صورت جدی بر این زمینه تاکید ویژه‌ای صورت گیرد بیان کرد: ارزیابی دستگاه‌ها به لحاظ فعالیت‌های روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آنها یکی دیگر از موضوعاتی است که باید زمینه ایجاد رقابت سازنده و مناسبی در این حوزه بین ادارات استان را به وجود آورد.

وی در ارتباط با جشنواره تجلیل و تکریم از روابط‌عمومی‌ها که توسط هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان بیان شد اشاره کرد و گفت: این جشنواره از این پس به صورت سالانه برگزار شود و در حوزه توانمندسازی روابط‌عمومی‌ها هم باید اقدامات لازم صورت گیرد.

فاطمی گفت: به اندازه سرعتی که ما در دنیای اطلاع‌رسانی و ارتباطات داریم،‌ باید سطح آموزش‌ها ارتقا پیدا کند و در این زمینه اعتقاد داریم که بهترین اساتید عرصه اطلاع‌رسانی را برای این موضوع دعوت کنیم و هزینه آن را هم استانداری تقبل می‌کند.