استاندار یزد در ضیافت افطاری ایتام کمیته امداد: رسیدگی به امور محرومان در صدر برنامه‌های دولت سیزدهم است

استاندار یزد در ضیافت افطاری ایتام کمیته امداد: رسیدگی به امور محرومان در صدر برنامه‌های دولت سیزدهم است


استاندار یزد گفت: بهترین اعمال نزد خداوند رسیدگی به امور محرومین است و این مهم در صدر اولویت برنامه های دولت سیزدهم قرار دارد.

«مهران فاطمی» در مراسم ضیافت افطاری ایتام تحت پوشش کمیته امداد یزد، افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» نام‌گذاری شده است،  دولت رسالت خویش را نسبت به محرومین در صدر اولویت فعالیت‌های خویش قرار داده و  برنامه‌هایی مدون جهت بهبود وضعیت معیشتی، تهیه مسکن، ایجاد اشتغال و سایر موارد مربوط به امور مددجویان تحت پوشش دارد.

وی ضمن تشکر از زحمات و فعالیت‌های مثبت صورت گرفته در کمیته امداد استان، به‌ نقش‌ مؤثر این نهاد در رفع نیازمندی‌های قشر محروم و دهک‌های کمتر برخوردار جامعه اشاره و خواستار همکاری تمام حوزه‌های اجرایی استان و بسیج تمامی امکانات در دسترس جهت هم افزایی در پیشبرد برنامه های تدوین شده در کمیته امداد برای رفع نیاز های مددجویان شد.

«محمد شجاعان» مدیر کل کمیته امداد استان یزد نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور صمیمی استاندار در جمع ایتام زیر پوشش این نهاد و تقدیر از  همت والا و همه جانبه استاندار در پیگیری  ولایی، جهادی و همه جانبه در امور محرومین، تصریح کرد:  کمیته امداد برنامه های مدون و کارشناسی شده را در زمینه های مختلف معیشتی، مسکن، درمان، اشتغال و تحصیل و آموزش‌های دینی و فرهنگی برای خانواده های زیر پوشش در دست اجرا دارد.

به گفته وی، با همراهی و  پشتیبانی هایی که در دولت سیزدهم که به نام دولت محرومین و مستضعفین نیز نامگذاری گردیده، انجام می شود می توان قدم‌های مثبت، مستمر و بسزایی در توانمندی خانواده های زیر پوشش و وبالابردن سطح زندگی آنان برداشت.

استاندار در این مراسم پس از تقدیم هدیه به ایتام، به گفت‌وگو با آنها نشست و حرفها، مشکلات، خواسته‌ها و پیشنهادات آنها را به صورت کامل شنیده و دستورات مربوط به رسیدگی هر کدام از مشکلات را چه در بحث کلان و چه به صورت موردی در همان نشست صادر کرد. برپایی نماز جماعت و همسفره شدن با ایتام از دیگر برنامه‌عای این ضیافت با حضور استاندار بود.