استاندار یزد: مرخصی تمامی فرمانداران و مدیران ستاد بحران یزد لغو است

استاندار یزد: مرخصی تمامی فرمانداران و مدیران ستاد بحران یزد لغو است


استاندار یزد با بیان اینکه مرخصی تمامی فرمانداران و مدیران ستاد بحران یزد لغو است، گفت: تمامی سیل‌بندهای استان یزد وجب به وجب بررسی و نقاط ضعف برطرف شود.
مهران فاطمی در نشست ستاد مدیریت بحران استان یزد اظهار داشت: مسئله بارشی که در پیش داریم و سیلی که پیش‌بینی می‌شود به وجود آید مسئله جدی است.
 
وی به خسارت‌های سیل در استان فارس و تعداد فوتی‌های آن اشاره کرد و گفت: تمامی مرخصی‌های فرمانداران، بخشداران، دهیاران و مدیران عضو شورای هماهنگی وستاد بحران استان یزد لغو است.
 
استاندار یزد تصریح کرد: تمامی مسیل‌ها و سیل‌بندها باید به صورت روستا به روستا، قدم به قدم و وجب به وجب پایش شود و هرگونه ایرادی که وجود دارد سریعا رفع شود.
 
فاطمی با بیان اینکه تمامی نیروهای امدادی، جهادی، سپاه و بسیج و گروه های مردمی تجهیز و آماده شوند تا بتوانند در صورت نیاز اقدام لازم را انجام دهند تاکید کرد: آمادگی کامل باید وجود داشته باشد که مشکلات را برطرف کنیم.
 
وی با بیان اینکه از هیچ شهردار، فرماندار، بخشدار یا دهیاری نمی‌پذیریم که خدای ناکرده اتفاقی پیش بیفتد، خاطرنشان کرد: حتما باید تجهیزات را در تمامی بخش‌ها آماده کنیم که اگر خدای ناکرده حجم روان آب در حال عبور از حد مشخص بود باید اقدام لازم صورت گیرد که خسارتی به جان و اموال مردم وارد نشود.
 
استاندار یزد خاطرنشان کرد: تمرکز صرفا بر روی مراکز شهرها نباشد بلکه در روستاها باید حتما اقدامات لازم صورت پذیرد و همه روستا‌های استان به ویژه در نقاط ییلاقی باید آمادگی لازم را در این ایام داشته باشند.
 
فاطمی خاطرنشان کرد: مسئله مهم اطلاع‌رسانی به مردم و هشدار سریع سیل به جوامع محلی، گروه‌های مرجع و عموم مردم است به ویژه در محل تفرجگاه‌ها این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 
وی افزود: همه اهتمام و تلاش باید به خرج داده شود و برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد که هیچ مشکلی نداشته باشیم و این مخاطره را بتوانیم به خوبی پشت سر بگذاریم.