استاندار یزد: مسئله آب یزدباید در دولت سیزدهم حل شود/عقداخوت با مدیری نبسته‌ایم

استاندار یزد: مسئله آب یزدباید در دولت سیزدهم حل شود/عقداخوت با مدیری نبسته‌ایم


استاندار یزد گفت: برای حل مسئله آب استان یزد راهکار داریم و این موضوع باید در دولت سیزدهم حل شود.

مهران فاطمی، شنبه شب در نشست خبری با اشاره به اینکه مهمترین مطالبه و فصل مشترک تمام مطالبات استان یزد، آب است، اظهار داشت: پیشرفت و تعالی و آینده استان متوقف به مسئله آب است.

وی با اشاره به اینکه به محض خشکسالی تنش های آبی بین حوزه ای و حتی بین روستاها گاه بر سر یک حلقه چاه شدت می گیرد، تصریح کرد: مسئله آب یزد باید در دولت سیزدهم حل شود و برای این موضوع راهکار داریم.

فاطمی بیان کرد: خط دوم انتقال آب یزد ۲۴ هزار میلیارد و خط سوم ۸۰ هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد، عنوان کرد: برای تکمیل این دو خط حداقل به ۱۰۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و طبیعی است که این موضوع از دست دولت خارج است.

پیشنهاد استاندار یزد برای تامین اعتبار خطوط انتقال آب

استاندار یزد تاکید کرد: پیشنهاد ما، واگذاری یک معدن به استان برای تامین هزینه های خطوط انتقال آب به استان یزد است.

وی با تشریح ساز و کار واگذاری معدن از طریق مزایده و نحوه بهره برداری و تامین اعتبار خطوط انتقال آب اظهار داشت: هرکس مرد میدان است می تواند در این زمینه ورود کند.

فاطمی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال خبرنگاری از شهرستان بافق در مورد علت عدم انتخاب مدیران غیربومی برای این شهرستان اظهار داشت: اولویت ما نیز انتخاب مدیران بومی است اما گاهی افتراق آنقدر زیاد می شود که تصمیم گیری برای انتخاب مدیر بومی دشوار است.

وی عنوان کرد: هدف اصلی ما جلوگیری از توقف جریان توسعه و پیشرفت شهرستان‌هاست و از افراد توانمند در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

با مدیرانی که که از عهده مسئولیت خود برنیایند خداحافظی می کنیم

فاطمی در مورد کارآمدی مدیران منصوب خود نیز تصریح کرد: عقد اخوت با هیچ‌یک از مدیران نبسته‌ایم و هر مدیری که از عهده مسئولیت خود به درستی برنیاید، تغییر خواهد کرد.

استاندار یزد ادامه داد: البته تغییرات مدیریتی ادارات کل در دست وزرا است و ما در استان تنها به معرفی گزینه‌ها می پردازیم و تصمیم نهایی با وزیر مرتبط است.

وی در مورد سئوالات خبرنگاران بافق در مورد مصوبات سفر رئیس جمهور به استان یزد نیز بیان کرد: ۱۳.۲۹ درصد کل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان یزد که در آذرماه گذشته انجام شد، به شهرستان بافق اختصاص یافت و بافق در این زمینه رتبه دوم را دارد.

فاطمی عنوان کرد: از این سفر ۸۶۶.۴ میلیارد تومان اعتبار به شهرستان بافق اختصاص یافت که از این محل پروژه هایی نظیر بیمارستان بافق، پروژه های راهداری و برخی پروژه های خیرساز و در مجموع ۲۰۰ پروژه کوچک و بزرگ اجرا می شود.

انتقاد استاندار یزد از وضعیت بیمارستان‌های مروست و خاتم

وی در مورد توسعه شهرستان های استان یزد نیز بیان کرد: وضعیت برخی شهرستانها نظیر بافق به لحاظ درمانی بسیار نامطلوب است و بیمارستانهای فعلی پاسخگوی بیماران نیست و چه بسیار بیمارانی که در مسیر انتقال به مرکز استان، جان خود را از دست داده اند و ما در این زمینه باید پاسخگوی خدا و مردم باشیم.

فاطمی تصریح کرد: روند توسعه شهرستانهای استان یزد باید متوازن شود و خاتم، مروست، بهاباد، بافق و ... نیز باید از خدمات مشابه شهرستانهای توسعه یافته بهره مند شوند.

استاندار یزد در مورد تامین خوراک واحدهای صنعتی استان یز نیز بیان کرد: در این زمینه بی تفاوت نیستیم اما ملاحظات زیست محیطی و توجه به موضوع انرژی اتمی را نیز مدنظر داریم و به دنبال آزاد کردن بخشی از پهنه ها هستیم.