استقبال گردشگران از برپایی نوروزگاه های یزد/ نوروزگاه ها پاتوق فرهنگی و اجتماعی مسافران نوروزی است

استقبال گردشگران از برپایی نوروزگاه های یزد/ نوروزگاه ها پاتوق فرهنگی و اجتماعی مسافران نوروزی است


رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد از استقبال مناسب گردشگران از برپایی نوروزگاه های یزد و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و دایر شدن بازارچه صنایع‌دستی خبر داد.

حجت الاسلام مجتبی صداقت از یزد با اشاره به بازدید های مکرر از نوروزگاه های شهر میراث جهانی اظهار داشت: خوشبختانه نوروزگاه ها با اجرای برنامه های فرهنگی متنوع و خانواده محور با آمادگی کامل در حال خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی هستند.

وی ضمن ابراز خرسندی از اجرای برنامه‌های متنوع مانند جنگ شادی، بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی بیان کرد: حضور و استقبال گردشگران از برنامه های ستاد و نوروزگاه های شهر یزد به ویژه در بافت تاریخی نشان از رضایت آنان دارد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه برنامه های متنوعی برای مسافران طراحی شده تا نوروزی شاد و به یادماندنی داشته باشند عنوان کرد: یکی از برنامه هایی که امسال شهرداری یزد و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی یزد با همکاری سازمان حمل و نقل شهرداری یزد طراحی شده، برگزاری برنامه یزدگردی است.

وی افزود: این برنامه یزدگردی با حضور راهنمایان تور در حال برگزاری است و هر روز در شیفت‌های صبح و عصر درحال خدمت رسانی به مهمانان و همشهریان یزدی است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در خصوص نوروزگاه های شهر یزد و خدمات به مسافران افزود: نوروزگاه ها پاتوق فرهنگی و اجتماعی مسافران نوروزی است و با اجرای برنامه هایی در قالب نمایش به معرفی آداب و رسوم یزدی‌ها می‌پردازد و با اجرای عروسک‌های خیمه شب بازی سنت یزد را منتقل می‌کند.

وی اجرای سرود خیابانی، جشن ویژه نوروز به صورت سیار، جشن کودکانه، قصه گویی را  از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و گفت: مسافران نوروزی از تور مجازی ۳۶۰ درجه نیز بهره مند می‌شوند که در قالب آن امکان حضور مجازی اماکن تاریخی و مذهبی فراهم است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد؛ برگزاری مسابقه ماراتن فرفره و راه اندازی کارگاه مهارتی کودکانه شامل نقاشی، سازه گلی و ...را از دیگر برنامه‌های این نوروزگاه بیان کرد.