آغاز بهره برداری آزمایشی از کمپ نگه داری حیوانات بی سرپناه

آغاز بهره برداری آزمایشی از کمپ نگه داری حیوانات بی سرپناه


آغاز بهره برداری آزمایشی از کمپ نگه داری حیوانات بی سرپناه

شهردار یزد در بازدید از محل کمپ نگه داری حیوانات بی سرپناه،  با اعلام خبر شروع بهره برداری آزمایشی آن گفت: تا 20 روز آینده بهره برداری کامل از این مجموعه آغاز می شود. 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد جمال الدین عزیزی به همراه حمید رضا رحیمدل رئیس سازمان مدیریت پسماند، از محل کمپ پناه که با هدف کنترل انتقال بیماری بین انسان و حیوان و همچنین فراهم سازی محیطی امن در سطح شهر برای شهروندان، جنب کارخانه کمپوست احداث شده است بازدید کرد و با اعلام خبر آغاز بهره برداری آزمایشی از این پروژه، خاطر نشان نمود تا 20 روز آینده،  این محل که به عنوان نگه داری حیوانات بی سرپناه در نظر گرفته شده،  به بهره برداری می رسد.

برای ساخت این کمپ که در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع احداث شده، 295 متر دیوار پیش ساخته، دو قفس اصلی هرکدام به مساحت 369 متر مربع، قفسهای قرنطینه به مساحت 170 متر مربع،  250 متر مربع آشپزخانه، محل شستشو، درمانگاه و ...، 20 عدد انفرادی هرکدام به مساحت دو متر مربع و حفر چهار حلقه چاه جذبی برای دفع آبهای حاصل از شستشو به اجرا درآمده است.

شایان ذکر اینکه اعتبار سال گذشته کمپ پناه چهار میلیارد و 500 میلیون ریال و اعتبار سال جاری آن پنج میلیارد ریال می باشد.

همچنین به منظور برق رسانی کمپ مد نظر که از فاصله 500 متری تأمین می شود در حدود  یک میلیارد و 300 میلیون  ریال هزینه پیش بینی شده است.

پزشک کمپ  نگه داری حیوانات بی سرپناه نیز با حمایت اداره کل دامپزشکی و فرمانداری یزد تأمین شده است.

خاطر نشان می شود پس از انتقال سگ های ولگرد به پناهگاه، اقداماتی همچون تفکیک نژادهای مفید از غیرمفید، واکسیناسیون، جراحی و عقیم سازی سگ های جمع آوری شده با رعایت کلیه اصول بهداشتی و ایمن انجام می شود و در صورت نژاددار بودن، به متقاضیانی که برای نگهبانی از مزارع و باغ های خود به آنها نیازمندند، تحویل داده می شود.

لازم به یادآوری است که ساماندهی حیوانات بلاصاحب زیر نظر کارگروه حیوانات ناقل بیماری  شهرستان و استان بر اساس شیوه نامه اجرائی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها صورت می پذیرد.