افزایش گسترده حجم ترافیک در محورهای اصلی استان یزد

افزایش گسترده حجم ترافیک در محورهای اصلی استان یزد


رئیس پلیس راه یزد گفت: با توجه به حجم کم مسافرت‌ها در سال‌های گذشته به دلیل شرایط کرونایی، شاهد افزایش گسترده حجم ترافیک در محورهای اصلی استان هستیم.

 

سرهنگ رحیم حاجی ده آبادی در گفتگویی رسانه ای با خبرنگاران با اشاره به افزایش تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان در سه روز گذشته، اظهار داشت: از شروع طرح نوروزی و تعطیلات پایان سال با افزایش ۴۲ درصدی تردد در سطح معابر برون شهری روبرو شدیم.

وی با بیان اینکه ترافیک به خصوص در ورودی و خروجی شهرها که ازدحام بیشتر است، پرحجم‌تر گزارش می‌شود، افزود: تردد در جاده‌های استان در محور شمال به جنوب از یزد به نایین و یزد به طرف استان کرمان حجم سنگین تری دارد.

رئیس پلیس راه یزد با اشاره به وقوع حوادث جاده ای اضافه کرد: رانندگان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در ساعات مختلف روز با ترافیک برخورد نکنند و از جاذبه‌های گردشگری استان نیز بازدید کنند که این امر خود به کاهش تصادفات رانندگی بر حسب خستگی، منجر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای شروع طرح نوروزی پلیس‌راه تاکنون در استان ۹ نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شدند که برای مداوا به بیمارستان‌ها منتقل شدند عنوان کرد: صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی، خستگی و خواب‌آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ عامل اصلی حوادث راهنمابی و رانندگان در استان یزد است.