امام‌جمعه یزد: دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کند

امام‌جمعه یزد: دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کند


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان‌ها توسط دولت به صورت جدی و عملی باشد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری شامگاه دوشنبه در نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر یزد افزود: سیستم آموزشی در کشور نیازمند یک تحول اساسی و پیشرفت است و باید تفکر، ‌تعقل و تدین در آن به وجود آید تا در جامعه شاهد نوآوری و خلاقیت مبتنی بر وظیفه‌شناسی و احساس مسئولیت باشیم.

وی افزود: به دلیل مشکلاتی که در سیستم آموزشی داریم،‌ تفکر و تعقل درستی در فعالیت‌ها نداریم و به همین دلیل هم نوآوری و خلاقیت را در برخی عرصه‌ها مشاهده نمی‌کنیم.

امام‌جمعه یزد با بیان اینکه در هر کاری باید به بلوغ فکری برسیم تصریح کرد:‌ اینکه رهبر معظم انقلاب از تولید علم و دانش بنیان صحبت می‌کنند به معنای آن نیست که ما علم را از خارج کشور کپی و به کشور وارد کنیم، بلکه باید خودمان تولید علم کنیم تا همیشه بتوانیم در عرصه‌های مختلف مسیر پیشرفت را ادامه دهیم.

ناصری با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینه عزتمند شدن ایران در برابر کشورهای مستکبر جهان را فراهم کرد، اظهار کرد: تا پیش از انقلاب اسلامی همه تصمیمات در ارتباط با ایران را غرب می‌گرفت اما الان دست غرب و استکبار از ایران دور شده است.

وی لازمه استمرار نظام اسلامی را جدیت،‌ انجام کار برای رضای خدا،‌ سبقت گرفتن از یکدیگر در انجام خوبی‌ها و تلاش برای خدمت به مردم ذکر کرد و گفت: همه مسئولان وظیفه دارند که به گونه‌ای فعالیت کنند تا زمینه آسایش مردم فراهم شود.

به گزارش ایرنا، از سوی رهبر معظم انقلاب سال ۱۴۰۱ به عنوان سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین نامگذاری شده است .