امام جمعه بخش مرکزی یزد: هویت ملت ایران استکبارستیزی است

امام جمعه بخش مرکزی یزد: هویت ملت ایران استکبارستیزی است


امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: هویت ملت ایران استکبارستیزی است و نه سلطه‌گری و سلطه‌پذیری بلکه سلطه‌ستیزی همواره مورد توجه این ملت شهیدپرور و اسلام باور بوده است.

آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به هشتم شوال سالروز تخریب حرم ائمه بقیع(ع) اظهار داشت: وهابیت در کارنامه سخیف خود جز حریم‌شکنی، تخریب، آدم‌کشی، به اسارت بردن زنان و کودکان و کشتن مردان و ایجاد رعب و وحشت چیز دیگری ندارد.

وی تصریح کرد: این همان اسلام دروغین است که برای زده کردن مردم از اسلام راستین فعالیت می‌کند و در مقابل آن، گروه بیداری اسلامی و بینش حقیقی شیعیان در سایه همبستگی و روشنگری همواره پیروز است.

وی به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و ادامه داد: هویت ملت ایران استکبارستیزی است و نه سلطه‌گری و سلطه‌پذیری بلکه سلطه‌ستیزی همواره مورد توجه این ملت شهیدپرور و اسلام باور بوده است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: باید پیوسته ما این مواضع را اعلام کنیم و حفظ کنیم و از دیگر سو، ضرورت دارد که به وضعیت امروز فلسطین توجه بیشتری شود چرا که مردم در سرزمین‌های اشغالی متوجه شده‌اند که باید خودشان روی پای خود و با تکیه بر توانمندی‌های معنوی و سایر توانایی‌ها اقدام کنند و نگاهشان تنها به سازمان‌های بین‌المللی و کنوانسیسون‌های پوچ نباشد.

مدرسی یزدی به وقوع سیل در یزد اشاره کرد و افزود: فعلا وقت اینکه چه کسی مقصر است نیست که البته شناسایی هر گونه کوتاهی صورت گرفته احتمالی لازم و ضروری است اما صحبت در این زمینه‌ها و در شرایط حاضر که مردم مشکل دارند دردی از مردم دوا نمی‌کند و مشکلی از پیش‌رو بر نمی‌دارد.

وی افزود: در حال حاضر باید در تلاش مضاعف و شبانه‌روزی برای حل مشکلات فعلی مردم به صورت فوری و جهادی بدون از دست رفتن زمان  باشیم و در فرصت‌های بعدی موضوعات کارشناسی حل و فصل شود و حقوق از دست رفته شهر و مردم نیز جبران شود.

نایب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: نکته قابل اشاره دیگر اینکه شکی نیست کوتاهی‌های نیز در جلوگیری از وقوع بحران و اقدام نسبت به برخی از موضوعات به ویژه در زمان اولیه بحران وجود داشته است به ویژه در زمینه اطلاع‌رسانی به مردم برای رعایت اصول ایمنی در مواجه با بحران که می‌توانست با ساده‌ترین ابزار از جمله پیامک صورت گرفته تا ترددهای غیرضروری در شهر کاهش یابد.

مدرسی یزدی به مسائل اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: یکی از سازوکارهای حل مشکلات کشور مدیریت و پاکسازی از فساد و کم شدن کاستی‌ها در وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی است که حتما باید دولت سیزدهم به آن توجه داشته باشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: نکته بعد مربوط به این است که چرا دست‌اندرکاران اقتصاد درصدد افزایش ارزش پول ملی نیستند و پیوسته تا زمان دولت قبل درصدد افزایش حجم پول بودند ما با بالا بردن ارزش پول ملی و با ابزار تقویت تولید داخلی آن هم اگر به صورت دانش‌بنیان باشد قطعا هر روز اگر افزایش ندهیم با قاچاق کالایی روبه‌رو می‌شویم.

وی عنوان کرد: امروز تنها چیزی که احتمال قاچاق آن وجود ندارد ماشین‌های تولید داخلی است چون صرف نمی‌کند قاچاق شود بلکه حتی صرف می‌کند ماشین‌هایی را که به خارج فروخته‌اند را وارد کنند چرا که خیلی ارزان‌تر می‌شود  همین پرایدی که از ایران به عراق صادر شده را اگر کسی از عراق بخرد و به ایران وارد کند باز هم ارزان‌تر از قیمت داخل می‌شود.

مدرسی یزدی خاطرنشان کرد:‌ با این اوصاف معلوم می‌شود یک جایی از کار می‌لنگد و ما نباید کاری کنیم که خدایی نکرده به جای ریشه‌کنی فقر خودمان را مبتلا به ریشه کن کردن فقرا کنیم.