امام جمعه موقت یزد: توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی منجر به فساد،‌ قاچاق و رانت شد

امام جمعه موقت یزد: توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی منجر به فساد،‌ قاچاق و رانت شد


 آیت‌الله سیدناصر محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به هشتم ماه شوال سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع(ع) در مدینه است اظهار داشت: آل‌سعود که در طول تاریخ کمتر دشمنی برای اسلام و بشریت به خباثت آنها پیدا شده است.

وی ادامه داد: آل‌سعود دشمنان بشریت هستند و در طول دوران زندگی شوم خود عملکرد بسیار ظالمانه‌ای داشته‌اند و خباثت‌ها و خیانت‌های زیادی را مرتکب شدند.

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه شروع آل‌سعود تقریبا در زمان آغاز به‌کار حکومت رضاخان در ایران همزمان بود گفت: آل‌سعود هم به مانند رضاخان به صورت کامل با حمایت انگلستان ایجاد شد و از زمان شروع به‌کار خود شروع به  ترویج افکار باطل وهابیت در جامعه عربستان کرد.

محمدی خاطرنشان کرد: این ظالمان در مکه و مدینه هر کجا که زیارتگاهی بود را تخریب کردند و قصد تخریب مسجد‌النبی و حرم مطهر نبی مکرم اسلام(ص) را هم داشتند.

امام جمعه موقت یزد ادامه داد: همچنان هم آل‌سعود با همین رویکرد و در کمال خشونت با مخالفان خود و مسلمانان واقعی برخورد می‌کنند و امیدواریم که هر چه سریع‌تر با نابودی این دودمان،‌ حرم مطهر ائمه(ع) بازسازی شود.

وی به هفته بزرگداشت مقام معلم اشاره کرد و گفت: معلمان حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و از مسئولان عزیز در مجلس و دولت می‌خواهیم که هر چه زودتر خواسته‌های منطقی و مشکلات آن را برطرف کنند.

محمدی تصریح کرد: از معلمان عزیز هم می‌خواهیم در عین حال که خواسته‌های خود را به صورت قرص و محکم به مسئولان دولت و نمایندگان مجلس بیان و پیگیری کنند مراقب باشند که دشمنان نظام و انقلاب از این خواسته به حق آنها سوءاستفاده نکنند.

امام جمعه یزد به مسائل اقتصادی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه همه می‌دانند که همه مشکلات امروز مردم به دلیل توزیع نامناسب ارز 4200 تومانی و سوءاستفاده‌هایی که از آن شد است گفت: الان نان در کشور ما قیمت بسیار بسیار پایین‌تری نسبت به کشورهای همسایه دارد.

وی با بیان اینکه دولت قبل در واقع با اقدامات خود پوست موز زیرپای دولت فعلی انداخت گفت: دولت قبل چرا به جای توزیع ارز 4200 تومانی،‌ یارانه‌های مردم را افزایش نداد که هم جلوی فساد گرفته شود و هم جلوی قاچاق‌های گسترده گرفته شود.

محمدی با بیان اینکه الان 45 هزار تومان یارانه‌ای که دولت قبل 8 سال بدون تغییر نگاه داشت تنها چند نان می‌شود گفت: الان دولت فعلی می‌خواهد قیمت‌ها را آزاد کنند تا جلوی قاچاق گرفته شود و مابالتفاوت آن را به صورت یارانه به مردم بدهند.