امام جمعه موقت یزد: سرگرم کردن مردم به مسائل جزئی ترفند‌های دشمن است

امام جمعه موقت یزد: سرگرم کردن مردم به مسائل جزئی ترفند‌های دشمن است


امام جمعه موقت یزد: سرگرم کردن مردم به مسائل جزئی ترفند‌های دشمن است

آیت ا... سید محمدرضا مدرسی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد اظهار داشت: مسائل بهداشتی نباید بهانه‌ای شود که مراسم مهم مذهبی مثل نمازجمعه، نماز جماعت و مجالس سیدالشهدا به طور کامل تعطیل شود و از سوی دیگر هم نباید به اسم مسجد و نماز جماعت و مراسم مذهبی نسبت به مسائل بهداشتی و رعایت موازین بهداشتی سهل انگاری کنیم.

وی افزود: هر دو مهم است و باید رعایت شود و اگر افرادی بدون رعایت موازین بهداشتی مردم و خود را در معرض خطر قرار دهند، باید پاسخگو باشند و عموم مردم باید رعایت کنند و دست اندرکاران نیز بی محابا همه جا را آزاد نگذارند و محدودیت ایجاد کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: راهی که ملت ایران در پیش گرفته در همه عالم اثر گذاشته و قلدران و عربده کشان عالم به دست و پا افتاده‌اند و این همه برنامه علیه ایران ناشی از ترسی است که این‌ها از ایران پیدا کرده‌اند.

آیت ا...د محمدرضا مدرسی اظهار داشت: در انتخاباتی که قرار است آن سر دنیا برگزار شود، همه کاندیدا‌ها مواضع خود در مورد ایران را یک امتیاز و ویژگی برای پیروزی در انتخابات می‌دانند و این نشان می‌دهد که ایران تأثیرگذاری بالایی در همه دنیا دارد.

وی افزود: این تأثیر عظیم، مسئولیت‌های عظیم می‌آورد و باید بسیار هوشیار و آماده و در عین حال مراقب باشیم که دشمن ما را به دنبال چیز‌های ساختگی و کم ارزش مشغول نکند تا از مسائل اصلی و مهم خود باقی بمانیم.

آیت ا...سیدمحمد رضا مدرسی با اشاره به حکمی که برای نوید افکاری صادر و قصاص شد، تصریح کرد: این اتفاق سبب لشکرکشی دنیای استکبار بود و در مجالس رسمی در سطح وزارت خارجه و در صف فضای مجازی این موضوع مطرح شد در حالی که نظیر آن در دنیا روزانه ده‌ها مورد انجام می‌شود و علت آن سرگرم کردن مردم است تا آن‌ها را از مسائل مهم غافل کند.

امام جمعه موقت یزد گفت: دشمن حباب درست می‌کند و توجه مردم را به شکل مصنوعی به جایی معطوف می‌کند که این‌قدر‌ها ارزش ندارد ولو اینکه حتی ارزشمند باشد و از سال‌های قبل مسائل پیش پا افتاده را بزرگ می‌کنند و راه غلط به مردم نشان می‌دهند و عده‌ای را از شناخت مسائل اصلی عقب نگاه می‌دارند.

وی اظهار داشت: به زودی انتخابات ریاست جمهوری دوباره مطرح می‌شود و در این فاصله زمانی نیرو‌های دست نشانده دشمن تلاش می‌کنند که محاسبات مردم را در انتخابات دستکاری کنند که یکی از مواردی که از اکنون ممکن است اتفاق بیفتد، برخی تحریم‌ها را کم کنند و امتیازاتی را اروپایی‌ها بدهند حتی ممکن است در شرایطی امتیازاتی را آمریکا بدهد، اما به نظر شما این‌ها به این معناست که این‌ها دست از شرارت برداشته‌اند یا دلشان برای ملت ما سوخته است.