امام جمعه یزد: ایده‌ها و پژوهش‌ها به سمت اجرایی‌شدن هدایت شود

امام جمعه یزد: ایده‌ها و پژوهش‌ها به سمت اجرایی‌شدن هدایت شود


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه گروه‌های جهادی باید کارهای خود را از ساخت دیوار و رنگ آمیزی مدارس ارتقاء دهند گفت: گروه‌های جهادی به سمت اجرای رهنمودهای رهبری بروند.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی صبح امروز در دیدار با اعضای شورای ائتلاف استان یزد اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از نوشته‌ها و پژوهش‌های دانشگاهی در کتابخانه‌ها و مراکز پژوهشی خاک می خورد اگر مطالب و تحقیقات انجام شده کاربردی باشد در عمل قابلیت استفاده دارند.

وی گفت: تاکنون پژوهش‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی، دانش بنیان و فناوری انجام گرفته است، باید عملگرا شویم و تلاش کنیم از پژوهش‌ها استفاده ببریم.

ناصری یزدی تصریح کرد: امام خمینی در زمینه تبدیل علم به عمل توانست به خوبی کار خود را انجام دهد و بحث ولایت فقیه را در جامعه اجرایی و عملیاتی نمایند در صورتی که ولایت فقیه در گذشته وجود داشت اما تا زمان انقلاب هرگز عملی نشده بود.

امام جمعه یزد با بیان اینکه این هنر امام(ره) بود خاطرنشان کرد: بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی عملگرا بوده و از مایه علمی و معنوی بسیار قوی برخوردار بودند و در عمل به علوم ثابت قدم بودند.

ناصری اظهار داشت: در حال حاضر مطالبات و رهنمودهای رهبری می‌تواند با ایجاد و تشکیل گروه‌های فکری و اندیشه‌ورزی در جامعه اجرایی و عملیاتی شود حتی اگر در بخش‌ها و قالب‌های کوچک مثل یک روستای کوچک هم اجرایی شوند، ارزشمند است.

امام جمعه یزد گفت: برخی مناطق روستایی ظرفیت‌های خوبی در زمینه تولیدات کشاورزی دارند و ظرفیت تولید علوفه و خوراک دام را در کشور فراهم می‌کند، این زیبنده کشور ما نیست که درگیر واردات و قیمت نهاده‌های دامی بر گوشت و فرآورده‌های دامی آن باشیم.

ناصری با اشاره به برخی بهانه‌جویی‌ها و کارشکنی‌ها افزود: باید برای کشور کادر اجرایی قوی تربیت کنیم تا بدون هیچ بهانه‌ایی به انجام کارهای مهم به خصوص اجرای طرح‌های مهم و دانش بنیان بپردازند.

وی عنوان کرد: گروه‌های جهادی کارهای خود را از ساخت دیوار و رنگ آمیزی مدارس ارتقاء دهند و به سمت اجرای رهنمودهای رهبری حرکت کنند و این اقدام را در همه حوزه‌های صنعتی و کشاورزی انجام دهند به این نحو می‌توانیم جوانان را به عنوان مدیران آینده را وارد اقدام و کارهای اجرا کنیم.

ناصری با بیان اینکه تفکر و آموزش در این زمینه راهگشا است ادامه داد: با تفکر و اندیشه طرح‌ها و ایده‌های خوب به وجود می‌آید که با آموزش به جوانان، این ایده‌ها به سمت اجرا شدند هدایت می‌شوند.