امام جمعه یزد: تحقق شعار سال نیازمند تحول در سیستم آموزشی است

امام جمعه یزد: تحقق شعار سال نیازمند تحول در سیستم آموزشی است


نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: برای اینکه شعار سال به ویژه در حوزه دانش بنیان‌ها محقق شود باید تحول در سیستم آموزشی را آغاز کنیم.

 آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با رئیس کل دادگستری استان یزد، معاونان و دادستان یزد با اشاره به شعار سال اظهار داشت: تحولی در کشور ما آغاز شده و این تحول باید عمومی شود زیرا سیستم آموزشی ما نیازمند تحولی جدی است.

وی بیان کرد: غربی‌ها از 100 سال پیش، سبکی از آموزش را در کشور ما پیاده‌سازی کردند که با حذف تفکر، تعقل و تدین از سیستم آموزشی ما را مردمی مصرف گرا بار آوردند بنابراین اگر بخواهیم شعار سال را محقق کنیم، باید ابتدا قدرت تفکر را در جامعه پیاده‌سازی کنیم.

امام جمعه یزد عنوان کرد: اگر قدرت تفکر و تعقل در سیستم آموزشی ما تقویت شود، جوانان ما هم از نظر خلاقیت و نوآوری و هم به لحاظ سیاسی پیشرفت می‌کنند.

وی ادامه داد: امسال همه باید دست به دست هم دهیم تا شعار سال تحقق پیدا کند و و دانش آموزان ما انسان‌هایی متفکر تربیت شوند و برای کادرسازی آینده اقدام جدی انجام دهیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بحث اشتغال بیان کرد: یکی از صنایع زودبازده، پاک، کم آبخواه که ده ها هزار نفر را مشغول به کار می‌کند، صنعت پوشاک است.

وی افزود: با راه‌اندازی صنعت پوشاک و گسترش آن، می‌توان چرخه صنعت پوشاک را از کشت پنبه تا فروش لباس به راه انداخت اما نکته مهم در این زمینه، آموزش صحیح و برندسازی و کیفیت و قیمت مناسب است.

ناصری با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به بحث اشتغال بیان کرد: معتقدم اگر به صنعت پوشاک به درستی پرداخته شود و حمایت‌های لازم صورت گیرد، می‌توان این دغدغه را برطرف کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد نیز در این دیدار اظهار داشت: راهبرد دستگاه قضایی، تلاش در مسیر اجرایی شدن شعار سال است و در این زمینه آمادگی کمک به حل مشکلات حقوقی و قضایی شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد.

غلامعلی دهشیری افزود: دستگاه قضایی مخاطب اصلی در اجرای شعار سال نیست و اما یک پشتیبان مستحکم برای همه دستگاه‌هایی است که در بطن اجرای شعار سال قرار دارند.

وی با یادآوری بازدید مجموعه قضایی استان یزد از پارک علم و فناوری یزد در سال گذشته، تصریح کرد: در سال گذشته ضمن یک جلسه با جمعی از فعالان شرکت های دانش بنیان و بازدید مختصر از برخی از مجموعه‌های فعال در این زمینه در پارک علم و فناوری یزد آشنایی اولیه از مشکلات حقوقی و قضایی برخی از این شرکت‌ها حاصل شد و در سال جاری نیز تلاش مضاعفی برای حل و فصل مشکلات و گره‌های حقوقی و قضایی آنها صورت می‌گرفت.

این مقام قضایی، همدلی، همراهی و هم‌افزایی مدیران ارشد استان در امور اجرایی، قضایی، امنیتی، اطلاعاتی را بسیار خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: استان یزد ‌در دوران طلایی مدیریت از حیث همکاری و همراهی و همدلی قرار دارد و این امر کمک شایانی به اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق تدابیر ریاست قوه قضاییه و سیاست‌های کلان کشوردارد.

رئیس کل دادگستری استان یزد از نشست مشترک مدیران ارشد در مورد اجرای شعار سال در آیند نزدیک خبر داد و گفت: مقرر است طی یک نشست مشترک، آسیب‌های حوزه تولید اشتغال آفرین و دانش‌بنیان شناسایی شود و سپس سیاست راهبردی و تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شود.