امام جمعه یزد: تحول در آموزش و پرورش وظیفه واجب دولت است

امام جمعه یزد: تحول در آموزش و پرورش وظیفه واجب دولت است


امام جمعه یزد گفت: امروزه تحول در آموزش و پرورش وظیفه واجب دولت است و این تحول باید از کودکی آغاز شود، فرزندان را باید متفکر و متعهد بار آورد که با تدین، تفکر، تعهد و تعقل کار انجام دهند تا تعداد زیادی جوان دانش بنیان داشته باشیم.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به فضیلت ماه مبارک رمضان و توجه مردم به دستگیری از یکدیگر به ویژه افراد بی‌بضاعت تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از فلسفه‌های روزه تقوا است و انسان برای رضای خدا خطا نمی‌کند و روح اطاعت و فرمانبرداری از خدای متعال را درون خود تقویب می‌کند.

وی افزود: انسان در این ماه بیشتر از هر گاه مراقب و مواظب است که قلب، گوش و چشمش گناه نکند و وسوسه‌های شیاطین را ضعیف می‌کند تا خدا بر همه اعضا و جوارح حاکم شده و کارهای برای خدا می‌شود.

امام جمعه‌ یزد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به علوم دانش بنیان تصریح کرد: متأسفانه دشمن سال‌ها به شیوه‌های نگذاشت که جوانان ما فکر کنند، سبک آموزش ما غلط است و دانش‌آموزان درس را سطحی خواندند و اجازه فکر کردن نداشتند فقط نمره می‌گرفتند.

ناصری با اشاره به اهمیت توسعه مشاغل دانش بنیان خاطرنشان کرد: اشتغال دانش بنیان در همه زمینه‌های به خصوص صنعت و کشاورزی نیاز همیشه جامعه ما است، کشاورزی پر اهمیت‌ترین مسئله کشور است، اقتصاد کشور، راحتی و ارزانی برای مردم در بحث کشاورزی است.

وی تصریح کرد: اگر در بخش کشاورزی خودکفا شویم و به خوبی عمل کنیم، بقیه کارها هم درست می‌شود، دیگر محتاج دیگران برای ورود نهاده‌های دامی، گندم، جو، علف دام و اقلام اساسی نخواهیم بود دولت برای وزارت جهاد کشاورزی فرصت یک ساله معین کند.

امام جمعه یزد بیان کرد: باید با اصلاح شیوه‌های کشاورزی انجام دهیم که بهره‌وری را هم بالاتر ببریم، نباید اجاره دهیم آب مصرفی در کشاورزی هدر برود، متأسفانه بیش از 100 میلیون دلار برای واردات بذر به خارج می‌دهیم و خود را وابسته به آن‌ها کردیم.

ناصری ادامه داد: متأسفانه برخی از کارشناسان می‌گویند که به دلیل کم آبی دیگر کشت انجام ندهید این حرف غلط است بلکه باید فکر کرد تا با بهترین شیوه و استفاده از امکانات و تجهیزات و نوآوری کشاورزی را ارتقا دهیم و به مصرف یک دهم از آب چند برابر برداشت کرد.

وی عنوان کرد: امروزه تحول در آموزش و پرورش وظیفه واجب دولت است و این تحول باید از کودکی آغاز شود، فرزندان را باید متفکر و متعهد بار آورد که با تدین، تفکر، تعهد و تعقل کار انجام دهند تا تعداد زیادی جوان دانش بنیان داشته باشیم.