امام جمعه یزد: توجه به کادرسازی از میان دانش‌آموزان مورد غفلت قرار گرفته است

امام جمعه یزد: توجه به کادرسازی از میان دانش‌آموزان مورد غفلت قرار گرفته است


نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: جمعیت دانش‌آموزی یک سرمایه عظیم به شمار می‌رود که توجه به کادرسازی از میان دانش‌آموزان مورد غفلت قرار گرفته است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی صبح امروز در دیدار با غلامعلی حداد عادل با بیان اینکه غربی‌ها به دلیل روحیه استکباری خود تلاش کرده‌اند کشورهایی همچون ایران را عقب نگه دارند اظهار داشت: غربی‌ها برای تحقق این امر از 100 سال پیش سه عنصر تعقل، تفکر و تدین را از سیستم آموزشی حذف کرده‌اند.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در مورد تولید علم و توسعه دانش‌بنیان‌ها عنوان کرد: اگر می‌خواهیم دانش‌بنیان را به صورت عمیق و ریشه‌ای برطرف کنیم باید تفکر، تعقل و تدین را دوباره وارد سیستم آموزشی کنیم.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه باید در سیستم آموزشی کشور تحول ایجاد شود و باید با جرأت و شجاعت، موانع این مسیر را برطرف کرد،‌ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جمعیت دانش آموزی که در کشور به عنوان یک سرمایه مهم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، افزود: از این سرمایه مهم غفلت شده و کمتر به آن توجه شده است.

وی عنوان کرد: از این ظرفیت می‌توان به بهترین نحو استفاده کرد و آینده و سعادت کشور را با کادرسازی از میان همین دانش‌آموزان تامین کرد.

ناصری یزدی با تاکید بر اهمیت احیای روستاها بیان کرد: می‌توان با مدیریت منابع آبی و ذخیره آب‌های روان همچنین آبیاری قطره‌ای، روستاها و کشاورزی در این مناطق را احیا کرد و جمعیت را به این مناطق بازگرداند.

وی در مورد مقوله گرانی دام و تولیدات دامی گفت: همه چیز در این زمینه به نهاده‌های دامی و مسائل و مشکلات واردات و توزیع آن بر می‌گردد در حالی که در کشور ما نباید در این زمینه مشکلی وجود داشته باشد زیرا ظرفیت کافی برای تولید نهاده‌های دامی وجود دارد.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز در این دیدار با اشاره به دغدغه‌های امام جمعه یزد در مورد لزوم تحول در سیستم آموزشی اظهار داشت: در سیستم آموزشی ما مشکلاتی وجود دارد و یکی از آنها شیوه کنکور است زیرا اکنون سیستم به نحوی است که هر کسی در تست زدن استادتر باشد موفق است و این با تفکر انطباق ندارد.

غلامعلی حداد عادل بیان کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییراتی در کنکور داده‌ایم بلکه اصلاح شود و 60 درصد نمره کنکور، نمره امتحانات دبیرستانی باشد و معتقدیم باید در سیستم آموزشی، تغییرات ساختاری داده شود.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور ویژگی‌هایی دارد که از مهمترین آنها پرکاری است و اقدامات مهمی انجام داده که از جمله آنها می‌توان به فعال شدن شوراهایی یاد کرد که مدت‌ها بود تشکیل نشده بود.

حداد عادل با بیان اینکه همه ما باید رئیس جمهور را همراهی کنیم که این دولت بتواند امور خود را به درستی به پیش ببرد،‌ به اهمیت کار آموزش و پرورش اشاره و عنوان کرد: تنها کسی که به جایگاه آموزش و پرورش آگاهی کامل دارد، رهبر معظم انقلاب است و همواره نسبت به این موضوع دغدغه دارند.

حداد عادل با اشاره به فعالیت‌های شورای ائتلاف اصولگرایان اظهار داشت: شورای ائتلاف با همه کمبودهایی که دارد نزدیک‌ترین مجموعه به بینش رهبری است که لازم است در استان‌ها از این ائتلاف حمایت شود.