امام جمعه یزد: در ساخت پروژه‌ها از نیروهای بومی استفاده شود

امام جمعه یزد: در ساخت پروژه‌ها از نیروهای بومی استفاده شود


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: بنیاد مسکن در اجرای پروژه‌ها از کسبه و اصناف مشغول در استان کمک بگیرند و به سمت شرکت‌های بزرگ که نیروهای خود را از خارج از استان تامین می‌کنند، نروند.

 آیت الله محمدرضا ناصری یزدی صبح امروز در دیدار با مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد با بیان اینکه یکی از دغدغه امام خمینی(ره) ساخت مسکن برای مستضعفان بود، اظهار داشت: بنیاد مسکن یکی از نهادهای ارزشمندی است که به واسطه فرمان امام و با ابتکارات ایشان ایجاد شد تا سبب رفع آلام محرومان شود.

وی با بیان اینکه مشکل مسکن یکی از مشکلات بزرگ مردم به ویژه محرومین است خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماموریت دارد که برای تامین مسکن قشر ضعیف جامعه و محرومان فکری اساسی کند.

ناصری تصریح کرد: ساخت مسکن از اشتغالزایی بالایی برخوردار است البته بسیاری از برج سازها با شرکت‌های بزرگ خاصی برای ساخت مسکن قرارداد می‌بندند بنابراین با این عمل برخی از مشاغل خردی که در ساختمان سازی نقش دارند به این شکل از این اشتغالزایی محروم می‌مانند.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه لازم است از اصناف مختلف در ساختمان‌سازی استفاده شود افزود: این توجه سبب می‌شود که کسب و کار آنها نیز رونق گرفته و برای آنها هم اشتغالی فراهم شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این بنیاد مسکن توجه داشته باشد و در اجرای پروژه‌های خود از کسبه و اصناف مشغول در این حرفه کمک بگیرند و به سمت شرکت‌های بزرگی که اغلب نیروهای خود را از خارج از استان و نیروهای غیربومی دارد تامین می‌کنند، نروند بلکه از ظرفیت نیروهای بومی  استان استفاده کند و آنها را به کار بگیرد.

ناصری اظهار داشت: بنیاد مسکن با استفاده از اقدامات کاربردی و با درآمدزایی به نحوی عمل کند که ساخت مسکن برای قشر محروم جامعه با حداقل قیمت اجرا شود.

وی با بیان اینکه برخی از آمارها واقعی نیست گفت: برخی از دستگاه‌ها آمارهایی در حوزه اشتغالزایی می‌دهند که واقعی نیستند، لازم است آمارهای بخش مسکن سازی واقعی شود و صرفا بر اساس صدور مجوز یا پروانه نباشد.