امام جمعه یزد: شرایط امروز کشور نیازمند بصیرت زینبی است

امام جمعه یزد: شرایط امروز کشور نیازمند بصیرت زینبی است


امام جمعه یزد: شرایط امروز کشور نیازمند بصیرت زینبی است

امام جمعه یزد با اشاره به بصیرت حضرت زینب(س) در برابر یزید گفت: شرایط امروز کشور ما نیازمند بهره‌مندی از بصیرت زینبی(س) است.

 

 آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه بصیرت، آگاهی عمیق و باور قلبی است که از احاطه علمی و معرفتی، اشراف خبری، هوشیاری، تجربه و عاقبت اندیشی سرچشمه می‌گیرد، اظهار داشت: تشخیص حق از باطل در هر شرایطی است لازم و ضروری است و باید در برابر دوستان و دشمنان خود به این معنا دست پیدا کینم.

وی با اشاره به بصیرت زینبی بیان کرد: حضرت زینب(س) در برابر یزید و یزیدیان هوشیار بود و دشمن را می‌شناخت و قدرت تشخیص بین حق و باطل داشت و قدرت تیزبینی و تحلیل او مثال‌زدنی بود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: امروز کشور ما در شرایطی قرار گرفته که نیاز به بصیرت زینبی داریم و باید بتوانیم بین حق و باطل تشخیص بدهیم و دوست و دشمن خود را بشناسیم.

وی با اشاره به تحریم و برجام و نظرات رهبر معظم انقلاب در این زمینه عنوان کرد: رهبری بر این اعتقادند که ما مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت و مردم باید نسبت به این معنا بصیر و تیزهوش باشند و ببینند که آیا مذاکره در این شرایط به نفع ما خواهد بود یا خیر.

ناصری بیان کرد: کسانی که دنباله‌روی نظرات آمریکا هستند و می‌گویند باید فعالیت‌های هسته‌ای را در شرایطی که دشمن عهدشکنی کرده، متوقف کنیم، اینها عزت مردم را نمی‌خواهند بلکه آنها ذلت مردم را می‌خواهند.