امام جمعه یزد: مردم از وضعیت نامناسب جاده‌های استان یزد گلایه دارند

امام جمعه یزد: مردم از وضعیت نامناسب جاده‌های استان یزد گلایه دارند


نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه مردم از وضعیت نامناسب جاده‌های استان یزد گلایه دارند گفت: با توجه به اینکه توان دولت برای مرمت راه‌ها کاهش یافته است از ظرفیت بخش خصوصی برای بهبود وضعیت راه‌ها استفاده شود.

آیت‌الله محمدرضا ناصری صبح امروز در دیدار با مسئولان اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد بر مرمت راه‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: متاسفانه وضعیت راه‌های استان یزد مناسب نیست بسیاری از مسیرها و راه‌ها به مرمت نیاز دارد و مردم از وضعیت نامناسب آن گلایه‌مند هستند و هزینه‌های سنگینی روی دست آنها ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه برای احداث جاده از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود گفت: هزینه‌های جاده‌سازی بالا است و اکنون دولت به تنهایی نمی‌تواند وضعیت جاده‌ها را ساماندهی کند لذا به مشارکت بخش خصوصی نیاز دارد.

امام جمعه یزد با اشاره به حجم بالای ماشین‌های سنگین گفت: حجم بالای تردد وسایل نقلیه سنگین به جاده‌ها لطمه وارد می‌کند، بنابراین لازم است توسعه خطوط ریلی در دستور کار قرار گیرد و بیشترین باربری استان از طریق خطوط ریلی آن انجام شود تا استهلاک جاده کاهش یافته و از تصادفات و حوادث ناگوار آن جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه بهینه‌سازی جاده باید در دستور کار مسئولان و متولیان امر باشد خاطرنشان کرد: راهداری استان باید راهکارهای موثری برای افزایش پایدار جاده‌ها داشته باشد و از آن استفاده کند و با کمک بخش خصوصی وضعیت فعلی را بهبود ببخشد.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه یکی از وظایف مسئولان پیدا کردن ایده‌ها و راهکارهایی برای مدیریت صحیح امور است تصریح کرد: حمل و نقل زیرساختی برای توسعه و پیش نیازی برای تولید است که لازم است به استفاده از جوانان نخبه با تدبیر و خلاقیت، مسائل و مشکلات موجود در این حوزه را حل و فصل کرد.

وی با تاکید بر اینکه در همه حوزه‌ها از خلاقیت و تفکر بهره گرفته شود خاطرنشان کرد: دستگاه‌های دولتی، بخش خصوصی و صنعتگران به گونه‌ای عمل کنند که از استعدادهای جوانان به بهترین شکل استفاده شود.