امضاء تفاهم نامه بین شهرداری یزد و اداره کل پست استان

امضاء تفاهم نامه بین شهرداری یزد و اداره کل پست استان


امضاء تفاهم نامه بین شهرداری یزد و اداره کل پست استان

شهرداری شهر میراث جهانی یزد و اداره کل پست استان، تفاهم‌نامه‌ای برای تبادل اطلاعات مکانی و الکترونیکی شدن تخصیص کدپستی‌ امضا کردند.

با هدف تسریع در عملیاتی شدن فرآیندهای gnaf، تسریع در تکمیل پایگاه داده ی نشانی‌های شرکت ملی پست و ارائه مطلوب تر سرویس‌های استعلام نشانی و کد پستی اماکن و سازمان ها و همچنین تغییرات اسامی معابر و نام گذاری آنها و اختصاص کد پستی به ‌صورت آنلاین، امروز چهارم اردیبهشت ماه تفاهم نامه ای بین شهرداری یزد و اداره کل پست استان امضاء شد.

این تفاهم نامه در حضور محمد یارمند مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری از سوی جمال الدین عزیزی شهردار یزد و علی محمد رحمانی پور مدیر کل پست استان به امضا رسید.

در این تفاهم‌نامه برای اماکن جدیدی که در شرف احداث هستند و شهرداری در حال صدور پروانه بر روی آن می باشد فرآیندهای تخصیص کدپستی به صورت آنلاین و بدون مراجعه مالک به اداره پست دیده شده است.

پیش از این، زمانی که شهروندان برای ساخت یک ملک، درخواست مجوز می‌دادند، الزام کدپستی وجود  نداشت و مالکان در صورت نیاز باید به اداره پست مراجعه حضوری داشته باشند اما در حال حاضر و بر اساس این تفاهم نامه هر زمانی که شهرداری پروانه ساخت صادر می‌کند یکی از اقدامات برخط و آنلاین، اخذ کدپستی بر اساس وب سرویس های طراحی شده در این تفاهم نامه برای هر ملک می باشد و اطلاعات ملک به صورت آنلاین برای اداره پست ارسال شده و بدون مراجعه مالک، کدپستی از طرف اداره پست تخصیص و برای شهرداری و مالک، ارسال می شود.

امضاء این تفاهم نامه باعث می شود از ترددهای بی‌مورد جلوگیری به عمل آمده و خدمات به شکلی سریع تر و با کوتاه ترین زمان در اختیار مردم قرار گیرد.

از دیگر مزایای تفاهم نامه های اینچنینی کاهش تردد سفرهای درون‌شهری ناشی از ارائه این خدمات می باشد.

جمال الدین عزیزی در جلسه امضاء این تفاهم نامه، اهمیت یکپارچه شدن بانک های اطلاعاتی را برشمرد و گفت: ما باید داشتن کد پستی یا نامگذاری استاندارد معابر را یکی از مراحل فرآیند های کاری مان در داخل شهرداری قرار دهیم.

شهردار یزد با اشاره به اهمیت امضاء تفاهم نامه مذکور اظهار امیدواری کرد: این کار باعث شود یک ساماندهی خوبی در بحث آدرس دهی صورت گیرد و با توجه به جهانی بودن شهر یزد، یک استاندارد سازی انجام شود.