بازپیرایی فضای سبز بوستان شهدای کوچه بیوک با کاشت انواع گونه های زینتی و مثمر

بازپیرایی فضای سبز بوستان شهدای کوچه بیوک با کاشت انواع گونه های زینتی و مثمر


بازپیرایی فضای سبز بوستان شهدای کوچه بیوک با کاشت انواع گونه های زینتی و مثمر

در راستای بهبود وضعیت موجود و توسعه فضای سبز شهری و ایجاد جلوه بصری، بازپیرایی فضای سبز بوستان شهدای کوچه بیوک با آماده سازی بستر کاشت و کاشت انواع گونه های گیاهی زینتی و مثمر اجرا گردید.

 محمد حسن منصوری زاده گفت: با توجه به ضرورت بازپیرایی بوستان های شهر، شهرداری یزد با پیش بینی اعتبارات مورد نیاز و بنا به اولویت بندی بوستان ها در مناطق پنجگانه از لحاظ اهمیت، هرساله نسبت به بازپیرایی تعدادی از مکان ها اقدم می نماید که در همین راستا بوستان شهدای کوچه بیوک باتوجه به اهمیت آن در دستورکار قرار گرفت.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد تصریح کرد: به همین منظور عملیات بازطراحی و بازپیرایی این بوستان توسط منطقه یک شهرداری ازسال گذشته با اجرای عملیات کف سازی، اصلاح سیستم روشنایی، مبلمان، مجموعه بازی کودکان، مرمت سرویس بهداشتی و ساخت آبنمای کف خشک آغاز و این سازمان نیز نسبت به احداث و تکمیل فضای سبز این بوستان شامل خاکبرداری، خاکریزی، تسطیح و کاشت انواع گونه های گیاهی درخت و درختچه با تاکید بر گونه های مثمر نموده است.

وی افزود: در اجرای فضای سبز این بوستان با مساحتی بالغ بر ۹۸۰۰  متر مربع از انواع گونه های نخل، زیتون، نارنج، توت، سروناز، یاس هلندی، شیشه شور و...  به عنوان گونه های زینتی و مثمر و نیز کاشت انواع گل های دائمی و فصلی از نوع مارگریت، همیشه بهار، کلم زینتی و انواع رز به منظورایجاد جلوه بصری و زیبایی هر چه بیشتر بوستان، استفاده گردیده است.

منصوری زاده عنوان کرد: همانگونه که بیان گردید عملیات بازپیرایی بوستان های شهر یزد بنا به اولویت بندی در دستورکار مجموعه شهرداری یزد و سازمان می باشد که درخصوص روند اجرای این طرح ها اطلاع رسانی لازم به شهروندان عزیز صورت خواهد گرفت.