برپایی پنج نوروزگاه در استقبال از مسافران نوروزی در یزد

برپایی پنج نوروزگاه در استقبال از مسافران نوروزی در یزد


شهردار شهر میراث جهانی یزد با اشاره به اقدامات گسترده‌ای که در راستای استقبال از مسافران نوروزی انجام شده گفت: عموم برنامه‌های نوروز در یزد خانواده محور است.

 

ابوالقاسم محی‌الدینی با اشاره به اینکه در طول ایام نوروز برنامه‌های متنوع و مختلفی در سطح شهر یزد برگزار می‌شود تصریح کرد: برنامه‌‌های در نظر گرفته شده از هفته قبل آغاز و تا پایان ایام نوروز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه در طول دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا مسافرت‌های نوروزی هم تحت‌الشعاع قرار گرفته و با کاهش آمار مسافرت روبرو بودیم تصریح کرد: امسال به دلیل مدیریتی که در ارتباط با کرونا صورت گرفت،‌ تعداد مسافران نوروزی هم افزایش داشت و از مدت‌ها قبل شهر را برای این منظور آماده کردیم.

شهردار شهر میراث جهانی یزد با بیان اینکه خانواده در یزد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهایی که شهرداری در برنامه‌های مختلف خود در نظر گرفته،‌ تقویت بنیان خانواده است.

محی‌الدینی تصریح کرد: از جمله اقداماتی که در ارتباط با خانواده در شهر یزد انجام شد، ‌راه‌اندازی بوستان خانواده در بافت تاریخی یزد است که بستری مناسب برای برگزاری برنامه‌های مختلف با همین موضوع را به وجود آورده است.

وی به برنامه‌ریزی برای اجرای ویژه برنامه‌های مختلف در سطح شهر یزد برای ایام نوروز اشاره کرد و گفت: عموم برنامه‌های نوروز در شهر میراث جهانی یزد خانواده محور است و تلاش شده که این برنامه‌ها متناسب با تمام افراد و اعضای خانواده باشند.

تسنیم