برگزاری بالغ بر 50 عنوان برنامه ویژه نوروز

برگزاری بالغ بر 50 عنوان برنامه ویژه نوروز


رئیس سازمان فرهنگی،‌اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد از برگزاری بالغ بر 50 عنوان ویژه برنامه در ایام نوروز خبر داد.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی صداقت، با بیان این‌که در برنامه های نوروزی از هیچ ایده جدیدی جلوگیری نکردیم، اظهار کرد: بالغ بر ۵۰ عنوان برنامه ویژه نوروز یزد برنامه‌ریزی شده که در نقاط مختلف شهر در حال برگزاری هستند.
وی افزود: به واسطه جشن نیمه شعبان و آغاز ماه مبارک رمضان جشن نوروزی ۱۴۰۱ خاص و به لحظ رویدادهای فرهنگی هنری ویژه تر بود و برنامه های بسیار متنوعی در آن اجرا شد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری یزد با بیان این‌که پیش بینی می‌شود امسال مسافران نوروزی زیادی در استان یزد را میزبانی کنیم، گفت: به گفته مدیرکل میراث فرهنگی تا پیش از شروع سفرها بالغ بر ۹۰ درصد ظرفیت هتل‌ها و مهمانپذیرهای دارای مجوز استان تکمیل شده است.
حجت الاسلام صداقت تصریح کرد: بعد از پشت سر گذاشتن دوسال کرونایی احتمال این‌که مردم یزد هم با حضور پرشور از برنامه‌های نوروزی استقبال کنند بیش از پیش است.
وی معرفی یزد را رویکرد جدی برنامه های نوروز ۱۴۰۱ دانست و بیان کرد: ویژه برنامه‌های نوروزی یزد از ۲۶ اسفندماه آغاز شده و تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد برگزاری جشن بزرگ تحویل سال در جوار شهدای گمنام میدان امیرچخماق را از جمله برنامه‌های شاخص این سازمان در نوروز ۱۴۰۱ عنوان کرد و گفت: این برنامه با حضور بسیار خوب شهروندان و مسافران برگزار شد.
صداقت ادامه داد: امسال در سطح شهر یزد دو نوع نوروزگاه توسط سازمان سیما و منظر و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری برپا شد.
صداقت گفت: پنج نوروزگاه فرهنگی اجتماعی در میدان امیرچخماق، مسجد جامع، بافت تاریخی، امامزاده جعفر(ع) و کارخانه تاریخی جنوب در سطح شهر میراث جهانی یزد ایجاد شد.
وی با بیان این‌که شهرداری یزد جمعاً 12 نوروزگاه در سطح شهر راه‌اندازی کرده است، خاطرنشان کرد: به دستور استاندار سه نوروزگاه استان در ایام نوروز به بحث اسکان مسافران نورزی اختصاص یافته است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد احیا و آماده‌سازی خانه ۱۳۰۰ یزد(در خانه سیگاری‌های یزد) را یکی دیگر از اقدامات انجام شده و در دستور کار دانست و گفت: تور یزدگردی، ایستگاه سلامت، برپایی بازارچه‌های خیریه، جشنواره عکس یزد، جشنواره سفره هفت سین و اجرای زنده تئاتر از دیگر برنامه های طراحی شده ویژه نوروز ۱۴۰۱ در یزد است.
حجت الاسلام صداقت با بیان این‌که در یزد ۱۳۰۰ خانه بدون پسماند و زندگی سالم شهروندی به نمایش گذاشته شده و همچنان ادامه دارد، گفت: ترویج فرهنگ زندگی سالم به دور از هرگونه پسماند از جمله اهداف این رویداد فرهنگی و آموزشی است.