برگزاری وبینار مشترک شهرداران شهرهای خواهر خوانده یزد و یاسبرین

برگزاری وبینار مشترک شهرداران شهرهای خواهر خوانده یزد و یاسبرین


برگزاری وبینار مشترک شهرداران شهرهای خواهر خوانده یزد و یاسبرین

شهرداران شهرهای خواهر خوانده یزد و یاسبرین در وبینار مشترکی که امروز بیست و یکم آبان ماه و به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مجارستان برگزار شد، در خصوص بیش از دو دهه روابط خواهر خواندگی بین دو شهر، رایزنی و در راستای به روز کردن تفاهم نامه های قبلی و توافق در مسیر همکاری های آینده بحث و تبادل نظر نمودند.

جمال الدین عزیزی شهردار یزد ضمن تشکر از حضار برای شرکت در این وبینار که با توجه به شرایط حاد پاندمی، به درخواست یزد برگزار شده بود، تشکر نمود و مروری بر رُبع قرن ارتباطات بین یزد و یاسبرین داشت و با اشاره به حضور شهرداران قبلی یاسبرین در یزد، اظهار امیدواری نمود: در آینده امکان دیدارهای حضوری مجددا فراهم گردد.

وی سالگرد شروع به کار "بودای لورانت" را تبریک گفت و حضور یک شهردار جوان را برای بازبینی و توسعه روابط قدیمی فی ما بین غنیمت شمرد.

شهردار شهر جهانی یزد با توجه به اینکه زمان آخرین یادداشت تفاهم بین دو شهر به پایان رسیده، پیشنهاد نمود تا یادداشت جدید که در یزد تنظیم خواهد شد برای اعمال نظرات طرف مقابل مبادله و در نهایت با هماهنگی سفارت به صورت مجازی توسط شهرداران دو شهر امضا شود.

عزیزی همچنین با توجه به اینکه شهرداری یزد در نظر دارد یک رویداد بین المللی مجازی ویژه کودکان و نوجوانان برگزار نماید، از شهر یاسبرین و همه شهرهای مجارستان دعوت نمود تا در قالب مدارس در این رویداد شرکت نمایند.

وی همچنین در خلال صحبت های خود اشاره نمود: بواسطه رابطه قدیمی بین یزد و یاسبرین، دانشگاه یزد بعنوان قطب ارتباط دانشگاه های ایران و مجارستان انتخاب شده است.

در میان پیشنهادهای شهردار یزد، تبادل هیئت های هنری، برگزاری متقابل نمایشگاه ها و نیز رویدادهای ورزشی در کنار مبادلات اقتصادی و حضور بخش خصوصی مورد اشاره و تاکید واقع شد.

"زولتان وارگا هاژونیس" که خود اخیراً به عنوان سفیر مجارستان مشغول به کار شده است، ضمن آرزوی سلامتی برای هر دو ملت، از روابط بین شهری به عنوان مکمل روابط بین دو کشور یاد کرد و اشاره نمود: قبلا با شهردار یاسبرین در مورد روابط دو شهر دیدار داشته و امیدوار است پس از عادی شدن شرایط بتواند به شهر یزد نیز سفر نماید.

در این وبینار که با حضور مجازی "زولتان وارگا هاژونیس" سفیر کشور مجارستان در ایران، حمید رضا سالک رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در یزد و سید حسین آزادی نایب رئیس شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد، "بودای لورانت" شهردار جدید یاسبرین با اشاره به قدمت بیش از دو دهه رابطه بین دو شهر، بر اهمیت تداوم این ارتباط دوستانه و ریشه دار بین یزد و یاسبرین تاکید نمود.

وی همچنبن آمادگی خود را برای شنیدن پیشنهادهای جدید و خلاقانه همکاری در زمینه روابط بین شهری اعلام نمود.