برگزاری پیش رویداد معرفی نیازهای فناورانه شهرداری یزد

برگزاری پیش رویداد معرفی نیازهای فناورانه شهرداری یزد


برگزاری پیش رویداد معرفی نیازهای فناورانه شهرداری یزد

مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری یزد همزمان با هفته پژوهش اقدام به برگزاری پیش رویداد معرفی نیازهای فناورانه شهرداری یزد، با محوریت سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و همچنین سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در دو بخش نمود.

در بخش اول این جلسه که با حضور مدیر مرکز و معاونین سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و نمایندگان شرکت های فناور، در محل سالن جلسات پارک علم و فناوری برگزار گردید، مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری به تشریح رویکرد جدید این مرکز پرداخت.

حسین ابوطالبی در این خصوص گفت: تمرکز اصلی فعالیت های مرکز در حال حاضر بر روی احصاء نیازهای واحدهای مختلف شهرداری و ارائه این نیازها به شرکت های دانش بنیان و مجموعه های مرتبط در راستای یافتن پاسخی نوآورانه است و تلاش می شود تا در مسیر اجرا و تجاری سازی پروژه نیز با شرکت ها و تیم ها همراهی شود تا محصول یا خدمت بتواند به سایر شهرداری ها یا نهادهای مشابه دیگر عرضه گردد.

در ادامه جلسه به نیاز های اولویت دار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارائه گردید سپس نمایندگان شرکت های دانش بنیان ضمن معرفی اجمالی حوزه فعالیت خود برای درک دقیقتر به پرسش و پاسخ حول  نیازهای مطرح شده پرداختند.

در بخش دوم نیز جلسه مشابهی در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با حضور سرپرست سازمان و جمعی از شرکت های فناور در حوزه هاس مختلف در محل سازمان تشکیل گردید و فرایند مشابهی با در نظر گرقتن اولویت های سازمان آتش نشانی صورت پذیرفت.

در پایان این جلسه بازدیدی از تجهیزات سازمان آتش نشانی انجام شد و اعضا با نحوه عملکرد این دستگاه ها آشنا شدند.

لازم به ذکر است شرکت های شرکت کننده در این دو بخش پیشنهادات و راه حل های خود را در رویداد اصلی که در بهمن ماه برگزار خواهد شد ارائه خواهند نمود.