بهره‌مندی از ظرفیت حسینیه‌‌ها و بقاع یزد برای اسکان مسافران

بهره‌مندی از ظرفیت حسینیه‌‌ها و بقاع یزد برای اسکان مسافران


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به تکمیل ظرفیت‌ تمام اقامتگاه‌های رسمی استان، از تدارک ظرفیت حسینیه‌ها و بقاع متبرکه استان برای میزبانی از مسافران نوروزی خبر داد.

احمد آخوندی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، ۳ فروردین ماه در جریان بازدید مهران فاطمی، استاندار یزد از ستاد خدمات سفر استان با اشاره به تکمیل ظرفیت‌ تمام اقامتگاه‌های رسمی استان، از تدارک ظرفیت حسینیه‌ها و بقاع متبرکه استان برای میزبانی از مسافران نوروزی خبر داد.

آخوندی با اشاره به اقامت ۷۰ هزار مسافر نوروزی تنها طی روز گذشته در استان، اعلام کرد: طی چهار روز اخیر ۱۷۰ هزار مسافر در اقامتگاه‌های رسمی، فرهنگیان و دانشگاه‌های استان پذیرش شده‌اند.

وی ادامه داد: به دنبال تکمیل ظرفیت‌های اقامتی رسمی استان، امروز حسینیه‌ها و بقاع متبرکه شهر میراث جهانی یزد که به حسینیه ایران نیز شهرت دارد، نیز برای اسکان مسافران نوروزی آماده‌سازی شده است.

آخوندی با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت ۱۵ حسینیه و بقعه متبرکه برای اسکان مسافران نوروزی یزد استفاده شده است، اظهار کرد: البته با توجه به پیش‌بینی هواشناسی استان مبنی بر کاهش دمای هوا در روزهای آتی، آمادگی داریم از سالن‌های ورزشی و سالن‌های در اختیار شهرداری نیز برای اسکان مسافران بهره‌مند شویم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تأکید کرد: همچنان با حداکثر تلاشمان سعی در پذیرایی مطلوب از مسافران نوروزی داریم ولی از آنها می‌خواهیم قبل از سفر به یزد از طریق تماس با سامانه ۳۳۵۲۱ – ۰۳۵ برای اسکان خود اقدام کنند.

آخوندی در پایان گفت: خوشبختانه به دنبال اقدامات مناسب کمیته حمل و نقل و ایمنی ستاد خدمات سفر استان با توجه به ترافیک بالا و بعضاً حوادث جاده‌ای در راه‌های مواصلاتی استان، ایمنی خوبی بر جاده‌های استان حاکم است.