تاکسی های یزد نونوار می شوند

تاکسی های یزد نونوار می شوند


تاکسی های یزد نونوار می شوند

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به رانندگان تاکسی به منظور بهسازی تاکسی‌های فرسوده خبر داد.

 محمد رضا شفیعی گفت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده به دلیل ناتوانی مالی رانندگان برای نوسازی و تعویض تاکسی‌های فرسوده و نیز لزوم بهسازی تاکسی‌ها از نظر ظاهری، فنی و فضای داخلی خودرو، تلاش برای اعطای تسهیلات به این قشر در دستور کار قرار گرفت.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد افزود: بعد از برگزاری جلسات متعدد و بازدید از واحد‌های تولید قطعات داخلی خودرو و سرویس کار‌های مجاز و نیز رایزنی با یکی از بانک‌های قرض الحسنه توافق شد تا با صدور کارت اعتباری مخصوص به رانندگان تاکسی تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال، اعطای تسهیلات صورت گیرد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری با افزایش شیوع کرونا و کاهش مسافران ناوگان تاکسی، پیگیری‌های لازم برای پرداخت تسهیلات به منظور بهبود وضعیت معیشتی رانندگان انجام شده و وام‌های ۲۰، ۵۰ و ۶۰ میلیون ریالی به رانندگان پرداخت شد.

شفیعی اظهار داشت: همچنین با اجرای طرح رایگان گاز سوز کردن خودرو‌های ناوگان تاکسی و بار درونشهری ٩٩ درصد ناوگان تاکسی شهر یزد به سیستم گاز سوز مجهز شد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با بیان اینکه برای خرید لاستیک نیز تلاش می‌شود، لاستیک یارانه‌ای با قیمت مناسب، در اختیار رانندگان تاکسی قرار گیرد، گفت: به منظور حفظ سلامت رانندگان و مسافران و پیشگیری از خطرات احتمالی نیز با انعقاد قرارداد با مؤسسات بخش خصوصی زمینه مناسب برای بررسی سیستم گاز و کپسول خودرو‌های تاکسی به صورت سالیانه فراهم می‌شود.