تبدیل هشت حسینیه در یزد به فرهنگسرا

تبدیل هشت حسینیه در یزد به فرهنگسرا


تبدیل هشت حسینیه در یزد به فرهنگسرا

قائم مقام سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به تداوم برنامه‌های این سازمان در دوران کرونا به صورت خاص، از تبدیل هشت حسینیه‌ی این شهر به فرهنگسرا در قالب طرح «هر حسینیه، یک فرهنگسرا» خبر داد.

مصطفی زارع زاده در این باره افزود: برگزاری برنامه‌های واحد فرهنگی اجتماعی در دو گام پیگیری می‌شود که اولین گام، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی اجتماعی است چرا که این زیرساخت‌ها، زمینه‌ساز برگزاری برنامه‌های مختلف هستند.

قائم مقام سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد ادامه داد: در این راستا بسیاری از طرح‌های عمرانی سازمان از سال گذشته دنبال شده و امسال شاهد بهره برداری از آنها هستیم و طرح های جدیدی نیز در دست پیگیری است.

وی اضافه کرد: بعضی‌ها از این طرح‌ها به ویژه طرح‌های اجتماعی به صورت موقت افتتاح شدند و بخشی از زیر ساخت‌های لازم در طرح‌های فرهنگی با تبدیل حسینیه‌ها به فرهنگسرا تامین شده است.

زارع زاده با بیان اینکه در سال گذشته هشت حسینیه در قالب طرح «هر حسینیه، یک فرهنگسرا» به فرهنگسرا تبدیل شدند، بیان کرد: با توجه به این که ساخت فرهنگسراها نیاز به اعتبار سنگین دارد و زمانبر است و در کنار آن فضاهای فرهنگی از جمله حسینیه‌ها و مساجد محلات ظرفیت لازم برای بهره برداری فرهنگی را دارند، برای استفاده بهینه، طرح مذکور دنبال می‌شود.

قائم مقام سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد درباره برگزاری برنامه‌های فرهنگی اجتماعی در دوران کرونا نیز گفت: گام دوم برنامه های سازمان، برنامه ریزی و اجرای رویدادها است، رویکرد برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی به سمت برگزاری جشنواره هایی است که تداوم یابد.

وی در پایان تاکید کرد: مردم انتظار دارند در مناسبت‌های مختلف، برنامه‌هایی برگزار شود که شهر رنگ و بوی خاصی به خود بگیرد اما به دلیل محدودیت های کرونایی امکان برگزاری رویدادهای جمعیتی نیست، از این رو رویکرد این رویدادها به سمت برنامه‌های کوتاه و تاثیرگذار در فضای مجازی تغییر کرده است تا مردم بتوانند از فضای مجازی برنامه‌ها را دنبال کند.