تجلیل از خیرین و فعالین برنامه های میدانی و فرهنگی بسیج دانشجویی یزد به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد

تجلیل از خیرین و فعالین برنامه های میدانی و فرهنگی بسیج دانشجویی یزد به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد


تجلیل از خیرین و فعالین برنامه های میدانی و فرهنگی بسیج دانشجویی یزد به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد

طی مراسمی از خیرین و فعالین برنامه های میدانی فرهنگی بسیج دانشجویی با حضور مسئولین استانی به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار و تجلیل شد.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی صداقت در آیین تکریم از خیرین و فعالین برنامه های میدانی و فرهنگی بسیج دانشجویی استان یزد، گفت: ویروس منحوس کرونا در کنار همه تلخی هایی که داشت باعث شد مودت، همدلی و نوع دوستی بار دیگر احیا شود و با توجه به اینکه همه خانواده ها به نوعی عزادار شدند، شاهد اتفاقات ویژه ای بودیم که نباید از آن غافل شد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به سخن رهبر انقلاب که فرمودند چرا اتفاقات دوران کرونا روایت نمی شود و باید این فداکاری ها بیان شود تا اینگونه ایثارگری ها ماندگار شود، افزود: رهبری همچنین در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر حرکت عمومی به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی تاکید کرده که پرچمداران این مسیر جوانان هستند.

وی با بیان اینکه در دوران شیوع و همه گیری ویروس کرونا ترس بر جامعه حاکم شده بود، افزود: در این ایام حتی شست و شوی اموات نیز با مشکل مواجه شده بود و لذا طلبه ها در گروه های مختلف زن و مرد به کمک شتافتند و بدون دریافت حقوق و دستمزد از سوی دولت این وظیفه را انجام دادند.

صداقت با اشاره به ایجاد جریان های مردمی، تولید ماسک و لوازم مورد نیاز مردم و پرستاران توسط نیروهای مردمی و جهادی که در پی آن مواسات و همدلی آغاز شد، افزود: به واسطه کرونا سرعت بسیار عجیبی در جامعه اسلامی اتفاق افتاد و دوباره شاهد حرکت های مردمی بودیم که رهبری عامل اصلی این فعالیت ها بودند.

علی پورمیرزایی مسئول بسیج دانشجویی استان یزد نیز در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اهداف بسیج دانشجویی تربیت کادری انقلابی است، گفت: برنامه هایی که توسط این نهاد انجام می شود بودجه محور نیست و عمدتاً در کارهایی ورود شده که هیچ بودجه اختصاصی نداشته است و خوشبختانه برکت و رزق در این فعالیت ها ورود پیدا کرد.

وی افزود: همه ی فعالیت های انجام شده توسط گروه های جهادی دانشجویی با کمک های خود مردم انجام شد و به امید خدا بعد از دوران دانشجویی همه شما در محله و شهر خود خدمت خواهید کرد.

پورمیرزایی با اشاره به اینکه در اربعین امسال بیش از ۱۲۰ نفر به عتبات عالیات اعزام شدند، ادامه داد: این رویداد نشان می دهد کارهای بزرگ قابل انجام است و با تکیه بر تجربه چهل ساله انقلاب در مسیر رسیدن به تمدن اسلامی همه سختی ها قابل حل است.

همچنین عماد دشتی سرپرست گروه جهادی با اشاره به اینکه در تیرماه امسال و در دوران پیک پنجم کرونا بیمارستان ها به شدت شلوغ شد، گفت: با کمک خواهران و برادران بسیجی روزانه بیش از هزار بسته آب میوه بصورت بهداشتی بسته بندی و بین بخش های کرونایی بیمارستان های استان توزیع شد.

صادق انتظاری از دست اندرکار "کاروان غدیر" در این مراسم بیان کرد: این کاروان با کمک سپاه الغدیر و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد راه اندازی و آپارتمان هایی که مسجدی کنار آنها نبود، با اجرای برنامه های شاد مذهبی اقدام شد که شور و شادی را به خانواده ها هدیه کنیم که خوشبختانه بااستقبال مردم مواجه شد.

وی افزود: همچنین از مسئولان برای حمایت و اهمیت دادن به ایده های جوانان تشکر می کنیم.