تحقق شعار سال و اجرای سند تحول و تعالی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضا در یزد است

تحقق شعار سال و اجرای سند تحول و تعالی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضا در یزد است


رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی از سوی دادگستری یزد گفت: تحقق شعار سال و اجرای سند تحول و تعالی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضا در یزد است.

غلامعلی دهشیری صبح امروز در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اعلام گزارش مختصری از وضعیت  عملکرد دستگاه قضایی استان و تلاش‌های صورت گرفته در ایام سخت کرونا اظهار داشت: تحقق شعار سال و اجرای سند تحول و تعالی از اولویت‌های برنامه‌ای دستگاه قضای استان است.

وی  افزود: در این زمینه جلسات ستاد استانی اقتصاد مقاومتی به صورت مستمر برگزار می‌شود و  ماحصل آن حل مشکلات متعدد واحدهای تولیدی و صنعتی استان و فعالیت مجدد چندین کارخانه بوده است.

رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: تقویت پایگاه اجتماعی و مردمی دستگاه از دیگر اولویت‌های دادگستری کل استان بوده و در این زمینه هم طرح 30 شب 30 سنگر آگاه‌سازی حقوقی و قضائی در ایام ماه مبارک رمضان و دیدار چهره به چهره 2 هزار و 250 نفر در این مدت در مساجد تراز محلات شهرستان یزد و سایر شهرستان‌ها، برگزاری جلسات ملاقات مردمی مسئولان عالی قضائی استان در شهرستان‌ها، برگزاری جلسات ملاقات مردمی مسئولان عالی قضائی استان در محلات حاشیه شهر و حتی در شبهای احیا و موارد دیگر از جمله این برنامه‌ها بوده است.

وی ادامه داد: این طرح آثار و برکات و تاثیر بسیار خوبی در اذهان جامعه داشته و مورد استقبال مردم و بازدید و تقدیر نماینده ولی‌فقیه در استان قرار گرفت.

دهشیری بر لزوم توجه ویژه به حوزه معیشت کارکنان دستگاه قضایی پیرو فرمایش ریاست قوه قضاییه در سفر اخیر به قم و عنایت خاص دولتمردان و ‌قوه مقننه و شورای نگهبان به افزایش اعتبار قوه قضاییه و گره گشایی از تنگنای معیشتی کارمندان تأکید کرد.

وی بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان و اقشار تاثیرگذاز جامعه در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی را مهم و اثرگذار ارزیابی کرد و افزود: برگزاری نخستین جشنواره طنز عدلیه با عنوان دادخند، برگزاری دومین جشنواره عدلیه و رسانه در 4 بخش مختلف، برگزاری مستمر جلسات با اقشار مختلف جامعه از جمله اقدامات صورت گرفته است.

انتهای پیام/