تربیت دینی و آموزش مذهبی کودکان در یزد مورد توجه قرار می‌گیرد

تربیت دینی و آموزش مذهبی کودکان در یزد مورد توجه قرار می‌گیرد


عضو شورای اسلامی شهر یزد، مادر محوری را اصل بنیادی در طرح بوستان خانواده دانست و گفت: در این طرح به تربیت دینی و آموزش مذهبی کودکان توجه ویژه می‌شود.

 

فاطمه زارع، عضو شورای اسلامی شهر یزد، ۲۸ اسفندماه در جلسه شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به احداث بوستان خانواده در یزد اظهار کرد: هدف از احداث بوستان خانواده ارتقای جایگاه خانواده، حفظ کرامت انسانی، خانواده محوری، حفظ پیوندهای خانوادگی و تلاش برای کنترل معضلات جامعه بوده است.

وی ادامه داد: این بوستان به منظور استفاده خانواده‌ها و حضور آنها در برنامه‌های خانواده محور و شاد در تعطیلات نوروزی افتتاح شد تا محیطی آرام و مجهز به امکانات رفاهی مادر و کودک برای ارتقای سلامت جسمی و روحی بانوان و خانواده‌ها از طریق کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و سلامت محور فراهم آورد.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر یزد، مهمترین موضوعی که در این بوستان به آن پرداخته می‌شود، مسئله ارج نهادن به نهاد خانواده به عنوان اولین و مؤثرترین نهاد اجتماعی و نیز توجه به کودکان به عنوان سرمایه‌های انسانی شهر است.

وی گفت: همچنین آشناسازی خانواده‌ها با نیازهای فرهنگی و اجتماعی از یک سو و آشناسازی کودکان با اصول شهروندی و توجه به تربیت دینی و آموزش مذهبی کودکان از دیگر اهداف احداث این نهاد است.

زارع گفت: حضور مادر به عنوان اولین و مهمترین الگو برای فرزندان می‌تواند روشی نوین در نهادینه کردن آموزه‌های دینی باشد و مادر محوری در فعالیت‌های دینی با عنایت به توانمندی‌ها، نقاط قوت و وجود انگیزه کافی برای تربیت دینی فرزندان می‌تواند به جای مربی محوری یکی از اصولی ترین اهداف فعالیت دینی برای کودکان به شمار آید.

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: معرفی شیوه‌های آموزشی، ارزش‌های اخلاقی و ارائه آموزش‌های لازم به مادران می‌تواند نقطه قوتی برای تربیت نسلی معتقد و مسئولیت پذیر باشد و امید است که این بوستان بتواند ظرفیت مناسبی برای تحقق اهداف خانواده متعالی فراهم کرده و شهروندان آموزش‌های لازم برای دستیابی به مهارت زندگی را کسب کنند.

زارع گفت: در این زمینه نخبگان علمی و عملی و سایر شهروندان نیز می‌توانند از طریق ارائه ایده‌ها به پیشبرد اهداف این طرح کمک کنند.

ایکنا