تعزیرات استان یزد در انتهای خط مقابله با تخلفات قرار دارد

تعزیرات استان یزد در انتهای خط مقابله با تخلفات قرار دارد


رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه برای کنترل چرخه فعالیت‌ها یک قرارگاه واحد نیاز است گفت: تأمین و توزیع کالا در بازار، تعیین قیمت و نظارت بر آن بر عهده سازمان‌های دیگری است و تعزیرات در انتهای خط مقابله با تخلفات قرار دارد.

غلامعلی دهشیری  در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل تعزیرات حکومتی استان یزد که با حضور سرپرست معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع تخلفات تعزیرات حکومتی کشور و مسئولان کشوری و استانی دیگر برگزار شد با اشاره به فلسفه و معنای ماه رمضان اظهار داشت: رمضان را اولین ماه برای سال تربیتی دانستند از این جهت که انسان پس از 11 ماه گرفتاری و گناه برای اصلاح درون خود اقدام می‌کند

وی گفت: یکی از خصیصه‌هایی که رمضان دارد تنظیم برنامه برای انسان است، چه زمانی بخورد، چه زمانی بیدار شود، به عبارت دیگر ماه رمضان، ماه برنامه‌ریزی و بندگی و ماه نظم و عبادت است.

وی ادامه داد: در همه سازمان‌ها این فاعلیت و قابلیت لازم است و سازمانی موفق خواهد بود که هم مدیریتی توانمند و هم منابع انسانی قابل در اختیار داشته باشد تا بتواند موجب شکوفایی و ترقی برای سازمان شود و این قابلیت و فاعلیت باید توسط کارگزاران در بدنه نظام جمهوری اسلامی و در سازمان‌های ایجاد شود تا بتوانیم در نهایت رضایت مردم را جلب نماییم

وی تصریح کرد: در حال حاضر کارکنان تعزیرات حکومتی پاسداران مبارزه با تخلفات اقتصادی هستند و در صف اول این مبارزه قرار دارند یک سازمان شبه قضایی هستند و ماهیت کار و فرآیند رسیدگی آن‌ها نشان از این دارد و افرادی که در این مجموعه فعالیت دارند به عنوان قاضی شناخته می‌شوند.

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به اینکه این انتظار از تعزیرات حکومتی است که پای کار باشند و در خط اول مبارزه با تخلفات اقتصادی در سطح جامعه باشد گفت: این انتظار به حقی است، اما با عِده و عُده‌ای که این عزیزان دارند در انتهای خط مقابله با گران فروشی و تخلفات اقتصادی هستند؛ تأمین و توزیع کالا در بازار، تعیین قیمت و نظارت با سازمان‌های دیگری است.

دهشیری بیان کرد: وزارت صمت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و سایر تشکل‌ها مسئول این امور هستند و همکاران تعزیرات حکومتی در انتهای خط هستند، لازم است تخلفات اولویت‌بندی شود و تخلفاتی که بر اقلام و قیمت کالاها موثر است به تعزیرات حکومتی گزارش شود.

وی افزود: اینکه مرتب پرونده درست کنیم هنر نیست، بلکه رسیدگی به تخلفاتی که بر زندگی مردم اثرگذار است و موجب گره گشایی از مردم است مورد توجه باشد.

رئیس کل دادگستری استان یزد با تأکید بر اینکه اگر این چرخه از ابتدا تا انتها توسط یک فرمانده هدایت می‌شد و تشتت و پراکندگی نبود همه چیز درست می‌شد بیان کرد: اینکه یکی به گردن دیگری بیندازد یا اینکه در برخی موارد گزینشی عمل شود اصلا ثمر نخواهد داشت، امید که وزرا یک قرارگاه واحدی را تشکیل دهند و همه این چرخه زیر پوشش یک فرمانده طی شود.

این مراسم با حضور سید مسعود عظیمی، معاون اقتصادی استاندار یزد، حجت‌الاسلام طالبی، مدیرکل بازرسی استان و و جمعی از مدیران استانی برگزار شد از خدمات و فعالیت‌های 21 ماهه اکبر مختاری، مدیر کل سابق تعزیرات حکومتی استان تجلیل شده و سید محمدمهدی مهاجریان مقدم به عنوان مدیرکل جدید تعزیرات حکومتی استان یزد معرفی شد.