تماشای مناره های مسجد جامع و حجره های تو در تو/تور مجازی ۳۶۰ درجه اماکن تاریخی مذهبی یزد راه‌اندازی شد

تماشای مناره های مسجد جامع و حجره های تو در تو/تور مجازی ۳۶۰ درجه اماکن تاریخی مذهبی یزد راه‌اندازی شد


مسئول کمیته گردشگری ستاد تسهیلات نوروزی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد از راه اندازی تور مجازی ۳۶۰ درجه اماکن تاریخی مذهبی یزد با ویژگی های متفاوت و منحصر خبر داد.

علیرضا ثواچه با بیان اینکه در اغلب مناطق در سطح کشور به دلیل شیوع کرونا تورمجازی راه اندازی شده بود اظهار داشت: در یزد این تور به شکل متفاوت و ویژه راه اندازی شده که تفاوت هایی با تورهای موجود دارد و همین تفاوت ها وجه تمایز تورمجازی یزد است.

وی با بیان اینکه تور مجازی یک امکان جدید اینترنتی برای به نمایش گذاشتن اطلاعات کاربردی از یک فضای واقعی است به شکلی که انگار در آن فضا و مکان حضوری دارید افزود: در واقع، تور مجازی امکان حضور مجازی شما را در یک مکان دیگر فراهم می‌کند و شما می‌توانید تمام جزئیات محل مورد نظرتان را به راحتی و با چند کلیک ساده مشاهده کنید.

مسئول کمیته گردشگری ستاد تسهیلات نوروزی در تشریح ویژگی های این تور مجازی با بیان اینکه در این تور اطلاعات مکان مورد نظر با جزئیات کامل تشریح شده و تصاویر با کیفیت و توضیحات مورد نظر در اختیار بازدید کننده قرار می گیرد اضافه کرد: دومین ویژگی تورمجازی تغییر وضعیت شب و روز در اماکن مورد نظر است که بازدیدکننده با یک کلیک می تواند بازدید خود را در شب و روز مشاهده کند.

وی از دیگر ویژگی های تور مجازی یزد را بازدید از نقاط مختلف و حتی اطراف مکانهای مورد نظر برشمرد و تصریح کرد: در سایر تورها که برای اماکن طراحی شده تنها امکان بازدید از یک سطح در مجموعه وجود دارد و در شهر یزد به شکلی طراحی شده که می توان به همه نقاط و حتی مناره ها و زیرزمین های مجموعه های تاریخی دسترسی داشت و بازدید کرد.

ثواچه از ایجاد و راه اندازی تور مجازی برای سایر اماکن یزد خبر داد و افزود: این مهم در دست اقدام است و در حال تهیه تصاویر و اطلاعات اماکنی هستیم که بتوانیم برای سایر اماکن در دسترس همگان قرار دهیم.

مسئول کمیته گردشگری ستاد تسهیلات نوروزی، مسیرهای دسترسی به این اماکن را لینک های https://manshourvr.ir/VR/masjed-jame-yazd/index.htm و https://manshourvr.ir/VR/web-amirchaghmagh/index.htm و https://manshourvr.ir/VR/web-dowlatabad/index.htm عنوان کرد و گفت: به زودی برای اماکن دیگر یزد نیست دسترسی ایجاد خواهد شد.