تمام مدیران ستاد مدیریت بحران یزد در آمادگی کامل برای مقابله با سیل احتمالی باشند

تمام مدیران ستاد مدیریت بحران یزد در آمادگی کامل برای مقابله با سیل احتمالی باشند


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با بیان اینکه تمام مدیران ستاد مدیریت بحران در آمادگی کامل برای مقابله با سیل احتمالی باشند، گفت: اطلاع‌رسانی گسترده به مردم برای مقابله با سیل احتمالی انجام شود.
سیدمحمدجواد ابوالحسینی عصر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران استان یزد اظهار داشت: ما باید برای بدترین شرایط خودمان را آماده کنیم تا بتوانیم برای هرگونه مشکلی آمادگی لازم را داشته باشیم و جلوی ایجاد مشکل برای مردم را بگیریم.
 
وی تصریح کرد: اگر نسبت به سیل‌بندها بی‌توجهی کنیم ممکن است تبعات بسیار سنگینی را شاهد باشیم ولی اگر بررسی لازم را انجام داده و ضعف‌ها و مشکلات احتمالی رفع شود می‌توانیم تبعات را به کمترین حد ممکن برسانیم.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: بحث مسیل‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید نسبت به آن توجه لازم را داشته باشیم و نسبت به هدایت آب‌هایی که احتمال ورود آن به شهرها وجود دارد اقدام لازم انجام شود.
 
ابوالحسینی افزود: سیل‌بند جدید‌الاحداث در سیل دو ماه گذشته شهر یزد را از فاجعه نجات داد ولی باید برای احتمال سرریز شدن آن هم برنامه‌ریزی لازم را انجام دهیم.
 
وی خاطرنشان کرد: نکته بسیار مهم در ارتباط با وضعیت بارندگی و شهرستان‌های یزد، ارتباط بین آنها به ویژه میان شهرستان‌های یزد و اشکذر و شهرهای اطراف است چرا که بارندگی‌های یزد امکان حرکت به سمت شهرستان اشکذر را هم دارد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد ادامه داد: از اواخر هفته گذشته سامانه بارشی که در کشور وارد شده هر روز افزایش پیدا کرده و احتمال اینکه بارش در استان یزد بسیار بالا باشد بیشتر از احتمال بارش کم است.
 
ابوالحسینی گفت: به همین دلیل باید برنامه‌ریزی دقیق برای جلوگیری از خسارت لازم را داشته باشیم و وضعیت سیل را در بالاترین و بدترین حالت ممکن در نظر بگیریم.
 
وی گفت: اگر اطلاع‌رسانی دقیق در ارتباط با موضوع سیل استان فارس صورت گرفته بود ممکن بود که خسارت کمتر شود، در ارتباط با یزد هم اطلاع‌رسانی از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد خاطرنشان کرد: در صورتی که مردم یک سری کیسه‌های شنی در منازل خود داشته باشند و در صورت نیاز کرسی منزل را بالاتر بیاورند از خسارت‌های زیادی جلوگیری می‌شود.