تمهیدات شهرداری یزد برای مقابله با سیل احتمالی آخر هفته در یزد

تمهیدات شهرداری یزد برای مقابله با سیل احتمالی آخر هفته در یزد


شهردار یزد با اشاره به پیش بینی صورت گرفته برای بارش‌های شدید آخر هفته استان یزد به بیان تمهیدات شهرداری برای مقابله با سیل‌احتمالی در شهر یزد پرداخت.
 ابوالقاسم محی‌الدینی در نشست ستاد مدیریت بحران استان یزد اظهار کرد: تمامی سیل‌بندها در حال تقویت و نخاله‌برداری هستند و نقاط مختلف آن که با مشکل مواجه شده بود مقاوم‌سازی صورت گرفته و می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: تمهیداتی برای پل‌هایی که آب گرفتگی آن برای مردم مشکل‌ساز است صورت گرفته ولی در صورتی که احتمال وارد شدن آب سیلاب به داخل شهر باشد، روان‌آب‌ها و سیلاب‌ها به سمت برخی پل‌های خارج از محدوده شهری هدایت می‌شود تا جلوی ایجاد مشکل برای مردم گرفته شود.
شهردار یزد تصریح کرد: اگر بارش به حدی باشد که سیل از سیلبندها عبور کند پیش‌بینی کردیم که خیابان‌ها از میدان عالم بسته و آب به سمت رودخانه هدایت شود تا مشکلی برای مردم به وجود نیاید.
محی الدینی به ورود آب سیل دوماه قبل به داخل منازل مردم اشاره کرد و افزود: این موضوع اهمیت زیادی دارد چرا که اگر به سرعت انجام نشود مانند سیل دو ماه قبل به بلوار جوان و سپس خانه‌های مردم کشیده می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در طول این چند روز راهداری و سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در حوزه ماشین‌آلات به شهرداری کمک بسیار خوبی کردند و همچنان اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.
شهردار یزد خواستار همراهی و همکاری تمامی دستگاه‌ها با شهرداری برای انجام اقدامات لازم در حوزه آمادگی در حوزه مقابله با سیلاب شد و گفت: حداکثر پیش‌بینی‌ها را در نقاط مختلف انجام دادیم تا بتوانیم نسبت به پیشگیری از مشکلات اقدام لازم را انجام دهیم.