توزیع ۱۳ هزار اقلام فرهنگی بین مسافران نوروزی در یزد

توزیع ۱۳ هزار اقلام فرهنگی بین مسافران نوروزی در یزد


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اجرای طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی گفت: از ابتدای اجرای این طرح نزدیک به ۱۳ هزار اقلام فرهنگی بین مسافران نوروزی توزیع شده است.

 به نقل از روابط عمومی هلال احمر، محسن حرازی‌زاده یزدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اجرای بیست و دومین طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی در یزد اظهار کرد: این طرح از ۲۵ اسفندماه سال گذشته آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد و تا کنون ۳۳ هزار و ۸۵۴ مسافر نوروزی از خدمات آن بهره مند شده اند.

وی با بیان اینکه تعداد ۸ پست ثابت و ۴ اکیپ سیار اعضای جوانان هلال احمر در این طرح فعالیت دارند، افزود: در این مدت با مشارکت و تلاش ۷۶۱ نفر -روز، تعداد ۸ هزار و ۸۲۱ مسافر نوروزی از خدمات ایستگاه‌های ایمنی و سلامت سفر، اطلاع‌رسانی در زمینه کرونا و نقاط پرخطر استفاده کردند.

حرازی زاده بیان کرد: در راستای اجرای طرح خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی هزار و ۶۵۱ کودک از خدمات فضای دوستدار کودک بهره مند و ۵۰۳ نفر نیز به خیمه‌های نماز مراجعه داشته اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به فعالیت ۴ پست دوچرخه سوار و ۴ پست پیاده سحاب در نقاط مختلف گردشگری و بافت قدیم استان و شهرستان‌ها افزود: بیش از ۲ هزار مسافر توسط اعضای تیم سحاب با نقاط حادثه خیز و ایمنی در سفر آشنا شدند.

حرازی زاده ادامه داد: در این مدت، جوانان ۸۸۱ نفر آموزش مهارت‌های امداد و کمک‌های اولیه و ۷۲۶ نفر آموزش سنجش فشار خون به مسافران ارائه شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون ۷ هزار و ۲۱۸ مسافر نوروزی در زمینه نقاط حادثه خیز و ایمنی در سفر راهنمایی شدند، عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح ۱۲ هزار و ۷۴۲ مورد اقلام فرهنگی بین مسافران نیز توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اینکه دو هزار و ۱۰۵ نفر در پویش بهرفت مشارکت و از طرح حمایت کرده‌اند، افزود: دو هزار و ۱۳۷ نفر نیز در حوزه‌های مهارت‌های ترافیکی آموزش‌های لازم را دریافت کرده اند.

یادآور می‌شود بیست و دومین طرح ملی خدمات بشردوستانه نوروزی با فعالیت ۱۲ پست ثابت و سیار خدمات از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ آغاز و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ در استان ادامه خواهد داشت .