تیم‌های ارزیاب در مدارس استان یزد مستقر هستند

تیم‌های ارزیاب در مدارس استان یزد مستقر هستند


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه تیم‌های ارزیاب در مدارس مستقر هستند گفت: دانش‌آموزان در محیط مدرسه بسیار بهتر و با کارایی بالاتر تحصیل می‌کنند.

محمدکاظم رحیمی‌نژاد  در خصوص از سرگیری فعالیت‌های آموزشی به صورت حضوری در مدارس اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد کرونا و هماهنگی‌هایی که از هفته قبل برای بازگشایی مدارس به صورت حضوری انجام گرفت امروز آموزش حضوری در تمام مدارس انجام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد تصریح کرد: این اقدام با همراهی و هم‌گامی مدیران و معلمان مدارس و والدین محقق شد تا دانش‌آموزان تحصیل و آموزش حضوری خود را در مدارس از سر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه تیم‌های ارزیاب در مدارس مستقر هستند خاطرنشان کرد: امروز بازدیدهایی هم از سطح مدارس انجام شد تا شرایط و آماده‌سازی هر مدرسه مشاهده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: با توجه به اینکه امروز اولین روز بعد از تعطیلات و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان و تشکیل کلاس‌ها پس از دو سال محدودیت‌های کرونایی بود سخت‌ترین روز محسوب می‌شود. همه مدیران و معلمان همت خود را به کار گرفتند و والدین دانش‌آموزان همراهی خوبی داشتند.

رحیمی‌نژاد بیان کرد: ما نیز تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا این امنیت را برای دانش‌آموزان حفظ کنیم و خانواده‌ها نگرانی نداشته باشند.

وی افزود: آنچه مسلم است این است که دانش‌آموزان در محیط مدرسه بسیار بهتر و با کارایی بالاتر می‌توانند تحصیل کنند و عواقب منفی نداشته باشند، آموزش و پرورش هم قادر خواهد بود کارکردهای دیگری خود به غیر از انتقال دانش که بر عهده دارد را به خوبی اجرا کرده و نسل چابک‌تر، توانمندتر و پویاتری داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در پاسخ به این سوال که همچنان بسیاری از والدین نگران هستند خاطرنشان کرد: گروه‌های ارزیاب تا پایان هفته بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند تا دستورالعمل‌های مختلف، ‌رعایت ماسک و فاصله اجتماعی، تهویه مناسب اجرا شود.

رحیمی‌نژاد بیان کرد: همچنین بهره‌مندی مدارس از امکانات بهداشتی، الکل، مایع ضدعفونی و مایع دستشویی در طول روز انجام و بررسی می‌شود.

وی تصریح کرد: با آگاهی و آمادگی مدیران که تجارب خوبی در سال‌های گذشته دارند اطمینان و اعتماد والدین را با قوت حفظ خواهیم کرد.