جزئیات محدودیت تردد در محورهای مواصلاتی استان یزد اعلام شد

جزئیات محدودیت تردد در محورهای مواصلاتی استان یزد اعلام شد


استاندار یزد گفت: با توجه به افزایش تردد خودروها در روزهای پایانی تعطیلات و نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان محدودیت تردد برای خودروهای سنگین از ساعت ۱۳ روز پنجشنبه تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۱۳ فروردین اعمال می‌شود.

مهران فاطمی عصر امروز در ستاد راهبری تصادفات استان یزد که به منظور بررسی طرح‌های ترافیک و تمهیدات لازم ایام پایانی تعطیلات به خصوص سیزدهم فروردین برگزار شد اظهار داشت: محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده به جهت جهت کاهش سوانح جاده‌ای لازم بود که انجام شود تا از بروز تصادفات پر حادثه جاده‌ای جلوگیری شود. 

استاندار یزد گفت: با توجه به حجم سفرهای نوروزی در پایان این ایام و به خصوص نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان لازم است محدودیت‌هایی اعمال شود تا از حجم ترافیک و حوادث ترافیکی کاسته شود. 

فاطمی افزود: از این جهت خودروهای سنگین، کامیون‌ها و تریلرها در محورهای مواصلاتی استان یزد همزمان با پایان ساعت کاری ادارات از ساعت 13 روز پنجشنبه؛ یازدهم فروردین ماه 1401 تا ساعت 24 روز شنبه سیزدهم فروردین ماه محدودیت تردد دارند. 

استاندار یزد با بیان اینکه تجارب سال‌های گذشته نشان می‌دهد عبور و مرور موتوسیکلت‌ها نیز در روز طبیعت بیشتر می‌شود تصریح کرد: به منظور کاهش تصادفات احتمالی موتورسیکلت‌ها، لازم است نکات خود مراقبتی توسط سرنشینان انجام شود، موتورسواران بدون کلاه کاسکت توقیف شده و در صورتی که موتورسیکلت فاقد روشنایی مناسب باشد از ادامه مسیر باز داشته می‌شود‌. 

وی با تأکید بر افزایش اکیپ‌های گشت و بازرسی در محورهای پرتردد به ویژه محورهای منتهی به کوهستان شیرکوه و مهریز خاطرنشان کرد: با همکاری همه نهادهای خدمات‌رسان و دستگاه‌های دولتی ارائه توصیه‌های ایمنی و خود مراقبتی را از طریق صدا و سیما و رسانه‌ها انجام دهند. 

فاطمی افزود: فرمانداران شهرستان‌ها جلسه فوق‌العاده با حضور دهیاران و بخشداران برگزار کرده و به صورت تک به تک برای هر روستا برنامه‌ریزی‌های کامل و دقیق انجام دهند، برنامه را به ستاد استانی ارائه کنند. 

وی ادامه داد: در صورتی که کمبود تجهیزات، منابع و امکاناتی دارند اعلام کنند تا تمهیدات لازم اندیشیده شود، اگر در روز سیزده فروردین ماه روستایی با مشکل در مسائل آب، سرویس بهداشتی و جمع‌آوری زباله داشته باشد قابل توجیه نیست، حتما برنامه در خصوص حفظ سلامت و بهداشت اندیشیده شود و جمع‌آوری زباله‌ها توسط نیروهای شهرداری انجام شود، خوشبختانه نیروهای بسیجی و هلال احمر همواره پای کار هستند که می‌توان از ظرفیت خوب آن‌ها استفاده برد.

استاندار یزد عنوان کرد: همچنین جلسه‌ای در خصوص نحوه کاهش ترافیک و تصادفات در شهرستان‌ها ظرف 24 ساعت آینده برگزار و برنامه‌های عملیاتی در ترافیک محورهای پر تردد احصا شده و ارائه شود. 

محمدجواد ابوالحسینی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر 130 اکیپ گشت و بازرسی در محورهای استان مستقر هستند اظهار داشت: با توجه به افزایش تردد در ایام پایانی هفته و ابتدای هفته جاری اکیپ‌هایی به منظور ارائه خدمات بیشتر افزوده می‌شود. 

وی گفت: با توجه به اینکه از روز پنجشنبه سفرهای بین شهری افزایش می‌یابد کلیه ترددهای ماشین‌های سنگین ممنوع اعلام می‌شود و

راکبین موتورسیکلت‌ها هم باید با کلاه کاسکت بوده و به اندازه مجاز سرنشین داشته باشند. 

معاون امور عمرانی استانداری یزد خاطرنشان کرد: چون این روزها مردم به سمت ییلاقات می‌روند تلفات و حوادث جاده‌ای در مناطق ییلاقی افزایش می‌یابد از ظرفیت کلیه دستگاه‌های دولتی و امدادی برای تشدید اکیپ‌ها استفاده می‌شود. 

این نشست با حضور کمیته‌های ستاد تسهیلات سفر با تأکید بر طرح‌های ترافیکی استان، کنترل تلفات جاده‌ای و اتخاذ تمهیدات لازم ویژه روز 13 فروردین برگزار شد همچنین تمهیدات لازم در فضاهای ییلاقی، تفرجگاها، سرویس‌های بهداشتی، تأمین آب شرب، نظافت و جمع‌آوری زباله راهکارهایی اندیشه شد.