حدادعادل: کنکورمحوری یکی از مشکلات اصلی سیستم آموزشی است

حدادعادل: کنکورمحوری یکی از مشکلات اصلی سیستم آموزشی است


عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: کنکورمحوری یکی از مشکلات اصلی سیستم آموزشی کشور است و ساختار آموزشی با توجه به این مسئله نیازمند بازنگری است.

غلامعلی حداد عادل در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در این استان بر ایجاد تحول در سیستم آموزشی تأکید کرد و افزود:  سیستم آموزشی کشور هم اکنون به نحوی است که هر کسی در تست زدن بهتر باشد، موفقیت بیشتری کسب می کند و این مسئله با آموزش مبتنی بر تفکرمحوری انطباق ندارد.

وی ادامه داد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییراتی در کنکور ایجاد شده تا این مسئله اصلاح شود که در آن ۶۰ درصد نمره کنکور از نمره امتحانات دوره دبیرستانی لحاظ می شود اما در نهایت سیستم آموزشی، نیازمند تغییرات ساختاری است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از مهمترین ویژگی های دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور فعال سازی شوراهایی دانست که مدت‌ها تشکیل نشده بودند و در ارتباط با حوزه آموزش و پرورش نیز اهتمام دولت را نسبت به مسادل این حوزه مثبت ارزیابی کرد.

حداد عادل با تبیین اهمیت کار آموزش و پرورش گفت: رهبر انقلاب برای آموزش و پرورش و تربیت نسل دغدغه بسیاری دارد  و انتظار از دولت نیز این است که نسبت به این وزارتخانه توجه ویژه ای داشته باشد.

امام‌جمعه یزد: سرمایه عظیم دانش‌آموزی مورد غفلت قرار گرفته است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: جمعیت دانش آموزی یک سرمایه عظیم به شمار می‌رود که توجه به کادرسازی از میان دانش آموزان مورد غفلت قرار گرفته است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دفتر امام جمعه یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه غربی‌ها به دلیل روحیه استکباری خود تلاش کرده اند کشورهایی همچون ایران را عقب نگه دارند افزود: غربی‌ها برای تحقق این امر، از صد سال پیش سه عنصر تعقل، تفکر و تدین را از سیستم آموزشی حذف کرده اند.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در مورد تولید علم و توسعه دانش بنیان‌ها تصریح کرد: اگر می‌خواهیم دانش بنیان را به صورت عمیق و ریشه‌ای حل کنیم، باید تفکر و تعقل و تدین را دوباره وارد سیستم آموزشی کنیم.

امام جمعه یزد تاکید کرد: باید در سیستم آموزشی کشور تحول ایجاد شود و باید با جرأت و شجاعت، موانع این مسیر را برطرف کرد.

ناصری با اشاره به جمعیت دانش آموزی که در کشور به عنوان یک سرمایه مهم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، افزود: از این سرمایه مهم غفلت شده و کمتر به آن توجه شده است.

وی ادامه داد: از این ظرفیت می‌توان به بهترین نحو استفاده کرد و آینده و سعادت کشور را با کادرسازی از میان همین دانش آموزان تامین کرد.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت احیای روستاها اظهار داشت: می‌توان با مدیریت منابع آبی و ذخیره آب‌های روان و آبیاری قطره ای، روستاها و کشاورزی در این مناطق را احیا کرد و جمعیت را به این مناطق بازگرداند.

وی در مورد مقوله گرانی دام و تولیدات دامی گفت: همه چیز در این زمینه به نهاده‌های دامی و مسائل و مشکلات واردات و توزیع آن بر می‌گردد در حالی که در کشور ما نباید در این زمینه مشکلی وجود داشته باشد، زیرا ظرفیت کافی برای تولید نهاده‌های دامی وجود دارد.

عضو تشخیص مصلحت نظام روز گذشته ضمن دیدار از جاذبه های تاریخی استان از تلاش اعضای ستاد خدمات سفر در ایجاد زمینه برای استفاده میهمانان و گردشگران قدردانی کرد.