دستگاه قضا در یزد حامی مدیران شجاع و انقلابی است

دستگاه قضا در یزد حامی مدیران شجاع و انقلابی است


رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به دو هدف کلان نظارت و قضاوت توسط دستگاه قضا گفت: هدف ما از بازرسی‌ها در استان این است که از مدیران شجاع، مدیران انقلابی و جهادی که در چهارچوب قوانین و مقررات فعالیت می‌کنند حمایت کنیم.

غلامعلی دهشیری در جلسه شورای اداری استان یزد که با حضور تمام مدیران استان به مناسبت گرامی داشت هفته قوه قضائیه برگزار شد اظهار داشت: سخن گفتن از شهید بهشتی کار سختی است، شخصی که جامعیت علمی داشت و فردی متفکر و از ارکان انقلاب بود و زمانی که به شهادت رسید انقلاب به شدت به او نیاز داشت، شهید بهشتی مدافع ولایت فقیه و معتقد به امام بود و سیاستمداری بود که در همه جنبه‌ها ممتاز بود.

وی با اشاره به اینکه این ایام به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است گفت: افراد زیادی در طی دوران انقلاب و پس از آن در طی این هفته و ایام توسط منافقین با پشتوانه آمریکا در ایران ترور شدند.

دهشیری بیان کرد: ششم تیرماه مصادف با ترور مقام معظم رهبری بود که خداوند خواست تا ایشان حفظ شود و برای اسلام و انقلاب بماند و روز هفتم تیر در کنار شهید بهشتی نباشد تا ما در طول این سال‌ها پس از انقلاب از وجود ایشان بهره‌مند شویم.

وی تصریح کرد: هفتم تیرماه مصادف با شهادت شهید بهشتی به همراه 72 تن از یارانش به دست منافقین بود، همچنین در ادامه بمباران شیمیایی سردشت توسط صدام به پشتوانه آمریکا، شهادت سومین شهید محراب، حمله به هواپیمای مسافربری با 290 نفر سرنشین، 66 کودک و 53 زن از دیگر جنایت‌های بزرگی بود که توسط گروه‌های منافقین و آمریکا انجام گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه سند تحول قضایی نقشه راه و چراغ راه قوه قضایی است گفت: این سند مورد تقریظ مقام معظم رهبری رسیده است و خوشبختانه دستگاه قضا حرکت رو به جلویی را آغاز کرده است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد.

رئیس کل دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: مهمترین رکن و عظیم‌ترین سرمایه دستگاه قضایی قضات آن هستند چرا که در روایات آمده است خداوند با قاضی است تا زمانی که ستم نکند و حکمی به ناحق ندهد یا خدا با قاضی است یا شیطان، علاوه بر این در احادیث گفته شده است که قضات چهار دسته هستند که سه دسته آن‌ها جهنمی و یک دسته بهشتی هستند.