دومین یادواره شهدای حمل و نقل استان یزد برگزار شد

دومین یادواره شهدای حمل و نقل استان یزد برگزار شد


دومین یادواره شهدای حمل و نقل استان یزد برگزار شد

دومین یادواره شهدای حمل و نقل صبح روز دوشنبه ۲۹ آذر با حضور خانواده معظم و معزز شهدای حوزه حمل و نقل استان، استاندار یزد و جمعی از مسئولین استانی و شهری در پایانه مسافربری غدیر شهرداری یزد برگزار شد.

دومین یادواره شهدای حمل و نقل صبح روز دوشنبه ۲۹ آذر با حضور خانواده معظم و معزز شهدای حوزه حمل و نقل استان، مهران فاطمی استاندار یزد، محمد جواد ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و جمعی از مسئولین استانی و شهری در پایانه مسافربری غدیر شهرداری یزد برگزار شد.

استاندار یزد در این مراسم با بیان اینکه در صورت نبود تلاش فعالین عرصه حمل و نقل در دوران دفاع مقدس، هیچ عملیاتی به سامان نمی رسید، تصریح کرد: رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده ای علاوه بر جابه جایی منابع انسانی و تجهیزات و ادوات جنگی به محل انجام عملیات، در برابر تیر و خمپاره های مستقیم دشمن اقدام به احداث خاکریز  می کردند که این مهم موید رشادت ها، فعالیت و خدمت مقدس فعالین این عرصه در دوران دفاع مقدس است.

مهران فاطمی از ناوگان حمل و نقل به عنوان یکی از شریان های حیاتی کشور یاد کرد و گفت: فعالین و تلاشگران این صنعت نقش و جایگاه ویژه و غیر قابل انکاری در تمامی مقاطع زمانی داشته و دارند لذا لازم است اهمیت این صنعت و شغل بیش از پیش بر همگان تبیین شود.

وی با بیان اینکه در صورت نبود تلاش تلاشگران عرصه حمل و نقل در دوران دفاع مقدس، هیچ عملیاتی به سامان نمی رسید، تصریح کرد: رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده ای علاوه بر جابه جایی منابع انسانی و تجهیزات و ادوات جنگی به محل انجام عملیات، در برابر تیر و خمپاره های مستقیم دشمن اقدام به خاکریز زدن می کردند که این مهم موید رشادت ها، فعالیت و خدمت مقدس فعالین این عرصه در دوران دفاع مقدس است.

در این مراسم تهیه ۳۵۰ بسته معیشتی و کمک معیشتی، جهیزیه، فقره تسهیلات کم بهره در اختیار نوعروسان، خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمندان مرتبط با حوزه حمل و نقل قرار گرفت، همچنین خاطره‌گویی، اجرای سرود، اهدای تندیس یادواره به دستگاه‌های برگزارکننده از جمله برنامه های یادواره بود.

گفتنی است شهرداری یزد دو شهید، راهداری یزد ۲۲ شهید، راه آهن ۱۰ شهید، راه و شهرسازی پنج شهید و فرودگاه یک شهید و در حوزه حمل و نقل تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند که از خانواده های این شهدا تجلیل خواهد شد.

دومین یادواره شهدای حمل و نقل استان یزد با همکاری و مشارکت شهرداری یزد، استانداری، سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اداره کل فرودگاه های استان، اداره کل راه آهن و اتاق اصناف برگزار شد.