دیدار سفرای بولیوی و نیکاراگوئه با شهردار یزد

دیدار سفرای بولیوی و نیکاراگوئه با شهردار یزد


دیدار سفرای بولیوی و نیکاراگوئه با شهردار یزد

طی بازدید سه روزه سفیران دو کشور بولیوی و نیکاراگوئه از شهر یزد، سفرا با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دیدار کردند. این نخستین ملاقات بین مسئولین مدیریت شهری یزد و سفیران کشورهای بولیوی (از آمریکای جنوبی) و نیکاراگوئه (از آمریکای مرکزی) است.

ایساک لئین براووجین سفیر نیکاراگوئه و رومینا پرز راموس سفیر بولیوی در ایران طی این سفر که بر پایه تجارب مشترک در زمینه مبارزه با امپریالیسم انجام شد، علاوه بر حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان و چند نشست سیاسی دانشجویی، از جاذبه های تاریخی شهر میراث جهانی یزد نیز بازدید کردند.

هر دو سفیر در دیدار با ابوالقاسم محی الدینی شهردار و غلامحسین دشتی رئیس شورای اسلامی شهر و مجید تجملیان عضو شورا، یزد را شهری منحصر بفرد و بازدید خود را تجربه ای فراموش نشدنی توصیف کردند.

در این دیدار شهردار یزد ضمن خوشامدگویی به میهمانان، از پیشنهاد همکاری های دوجانبه و ارتباطات بین شهری استقبال نموده و اعلام کرد: شهرداری یزد در صورت موافقت وزارت امور خارجه و اخذ مجوزهای لازم، آمادگی کامل برای توسعه همکاری ها دارد.

در ادامه ریاست شورا، توضیحات تکمیلی در مورد ویژگی های شهر یزد و تجربه تاریخی سیاسی مردم شهر یزد به عنوان مکمل فرهنگ ناب یزدی ارائه نمود.