رفتار مسئولان استان یزد با اجرای شعار سال نباید تشریفاتی باشد/جلوی سوء استفاده شرکت های غیرواقعی دانش بنیان گرفته شود

رفتار مسئولان استان یزد با اجرای شعار سال نباید تشریفاتی باشد/جلوی سوء استفاده شرکت های غیرواقعی دانش بنیان گرفته شود


استاندار یزدگفت: رفتار مسئولان استان با اجرای شعار سال، تشریفاتی و تنها جلسه محور نخواهد بود

 مهران فاطمی استاندار یزد در نشست تبیین شعار سال1401 که با حضور معاونین استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی و تعدادی از مدیران شرکت های دانش بنیان استان برگزار شد خاطرنشان کرد: رفتار مسئولان استان با شعار سال تشریفاتی و تنها جلسه محور نخواهد بود بلکه محقق کردن شعار سال یک تکلیف شرعی و قانونی بر عهده تمام مسئولان است که با تمام عزم و اراده خود برای اجرای آن باید اقدام کنند.

هیچ اعتقادی به مدیریت جلسه محور ندارم، معتقد به مدیریت نتیجه گرا هستم

وی ادامه داد: هیچ اعتقادی به مدیریت جلسه محور ندارم بلکه معتقد به مدیریت نتیجه گرا هستم که باید فرآیند از ایده تا اقدام و عمل به نحوی باشد که به نتیجه و رسیدن  به اهداف مد نظر منتهی شود.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه یکی از وظایف مسئولان جمهوری اسلامی ایران باید "شنونده خوب" بودن باشد تصریح کرد: اگر امکان داشت این جلسه را در همان روز اول سال جدید برگزار تا مشکلات شرکت های دانش بنیان استان شنیده و در اسرع وقت برای اجرا و محقق کردن شعار سال اقدام کنیم و همه مدیران استان باید بدانند برای عملیاتی کردن شعار سال روز کاری و غیر کاری و شب و صبح  نداریم.

کارگروه تسهیل و رفع موانع شرکت های دانش بنیان در یزد تشکیل می شود

فاطمی در بخش دیگری از صحبتهای خود با  اشاره به اینکه به اعتقاد کارشناسان و متخصصان کشور، انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری با توجه به وضعیت فعلی کشور بهترین و کارشناسی ترین شعاری بوده که امکان طرح کردن آن وجود داشته ابراز داشت:آئین نامه ها و مقررات برگزاری شورای ویژه علم و فناوری در استان از سال گذشته تدوین شده که با اصلاحاتی این شورا با دبیری پارک علم و فناوری استان ماهانه یک جلسه برگزار  خواهد کرد.

وی یکی دیگر از اقدامات ابتدایی برای اجرایی کردن شعار سال را در یزد تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع شرکت های دانش بنیان ذکر و خاطرنشان کرد: با اختیاراتی که استانداران دارند این کارگروه در سطح استان با محوریت معاونت اقتصادی استانداری و حضور مدیران استان و نمایندگان شرکت های دانش بنیان تشکیل و در آن جلسه به صورت ویژه مشکلات این شرکت ها برطرف خواهد شد.

دستگاههای اجرایی استان حداکثر در مدت یک ماه مشاورین دانش بنیان خود را معرفی کنند

استاندار یزد یکی دیگر از اقدامات لازم برای تسریع دربرطرف شدن مشکلات شرکت های دانش بنیان را حضور مشاورین دانش بنیان در کنار مدیران دستگاه های اجرایی استان ذکر و اظهار داشت: حداکثر ظرف مدت یک ماه آینده تمام دستگاههای اجرایی استان باید یک فرد مشخص  را به عنوان مشاور خود در زمینه شرکت های دانش بنیان منصوب و پارک علم و فناوری استان موظف است با این مشاورین به صورت مرتب و منظم جلساتی برگزار نماید.

فاطمی تقویت کارگروه دانش بنیان ستاد اقتصاد مقاومتی استان را یکی دیگر از مصوبات این جلسه ذکر و خاطرنشان کرد: جلسات شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت در فصل بهار باید متمرکز بر شرکت های دانش بنیان باشد.

جلوی سوء استفاده شرکت های غیرواقعی دانش بنیان گرفته شود

وی با مخاطب قرار دادن تمامی مدیران استان ابراز داشت:نباید به علت فرصت ایجاد شده برای پرداختن به مشکلات شرکت های دانش بنیان ، اندک افراد فرصت طلبی بتوانند در قالب شرکت های دانش بنیان غیر واقعی خود را مطرح و از مزایا و امتیازاتی که وجود خواهد داشت بهره مند شوند.

وی ادامه داد: پارک علم وفناوری استان وظیفه دارد براین موضوع به صورت جدی نظارت و در عین حال هرچه سریعتر وضعیت فعلی شرکت های دانش بنیان استان را اماده تا بتوانیم برای طراحی مسیر آینده از آن استفاده کنیم.

فاطمی استاندار یزد در پایان با بیان اینکه استان یزد در مقایسه با بسیاری از استانهای دیگر وضعیت بسیار بهتری در زمینه شرکت های دانش بنیان دارد تاکید کرد: رشد 8.6درصدی برای اقتصاد استان در سال1401 پیش بینی شده است که این امر باید با به کارگیری تمامی ظرفیت های استان و شرکت های دانش بنیان محقق شود .