روابط‌عمومی شهرداری ظرفیت‌های گردشگری یزد را به جهانیان معرفی کنند

روابط‌عمومی شهرداری ظرفیت‌های گردشگری یزد را به جهانیان معرفی کنند


عضو شورای اسلامی شهر یزد با تاکید بر ضرورت حمایت از روابط عمومی شهرداری یزد در حوزه بین الملل گفت: روابط‌عمومی شهرداری و رسانه ظرفیت‌های گردشگری یزد را به جهانیان معرفی کنند.
 
محمدمهدی نیکونژاد عضو شورای اسلامی شهر یزد در آیین شروع به فعالیت اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد در ساختمان جدید با اشاره به اینکه اگر اطلاع‌رسانی درست در عرصه روابط عمومی و رسانی نبود،‌ مردم هیچ آشنایی با خدمات شهرداری نداشتند اظهار داشت: حیطه وظایف شهرداری بسیار گسترده است و صرفا با مقوله اطلاع‌رسانی است که می‌توان مردم را با این خدمات آشنا کرد.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از اقداماتی که روابط عمومی در مجموعه شهرداری انجام می‌دهد فعالیت‌هایی است که باید مردم برای آشنای با حقوق خود بدانند خاطرنشان کرد: در این عرصه باید دلسوزانه، ‌متعهدانه و سخت‌کوشانه اطلاع‌رسانی را انجام دهیم.
عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: در حال حاضر ارتباط بسیار خوبی میان مجموعه روابط عمومی شهرداری و رسانه‌ها وجود دارد و تداوم این تعامل خوب می‌تواند زمینه‌ساز اقدامات بسیار خوب دیگری باشد.
نیکونژاد بیان کرد: بسیاری از کشورهای دنیا علیرغم عدم بهره‌برداری از آثار تاریخی و بناهای تاریخی،‌ به دنبال خلق این آثار هستند و چندین سال است که در حال ساخت و طراحی چنین آثاری هستند و در این عرصه از تکنولوژی جدید بهره گرفته‌اند.
وی گفت: ما در ایران به ویژه در شهر یزد آثار قدیمی و بناهای تاریخی را داریم که نمونه بسیاری از آنها را در هیچ کجای دنیا نیست و گردشگران بسیاری در صورت اطلاع از وجود این آثار، ‌آرزوی دیدن آن را دارند.
عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: تفاوت ما با بسیاری از کشورها این است که ما آثار ارزشمندی را داریم و باید به اطلاع مردم برسانیم که در این زمینه با ضعف روبرو هستیم ولی آن کشورها آثار را ندارند و با خلق آن و اطلاع‌رسانی گسترده گردشگران را به سمت خود می‌کشند.
نیکونژاد افزود: در این زمینه روابط عمومی و امور بین‌الملل نقش بسیار مهمی برعهده دارند و باید حمایت لازم هم از سوی مسئولان برای تحقق اهدافی که در این حوزه دیده شده صورت گیرد.